$
חדשות נדל"ן

משרד השיכון: 5,000 עובדים פלסטינים יצטרפו לענף הבנייה

המשרד מסר כי הקבינט החברתי-כלכלי צפוי לאשר מחר את הגדלת מכסת העובדים הפלסטינים. "אי אפשר להגדיל התחלות בנייה בלי להגדיל את מכסת עובדים" אמר שר השיכון אטיאס

דותן לוי 14:1109.07.12
הקבינט החברתי כלכלי צפוי לאשר מחר (ג') את הגדלת מכסת העובדים הפלסטינים מאזור יהודה ושומרון לענף הבנייה בכ-5,000 עובדים נוספים, כך מדווחים היום במשרד הבינוי והשיכון. עובדים אלה יצטרפו לכ-19.5 אלף עובדים פלסטינים בענף, ובעקבות התוספת מספרם יהיה הגדול ביותר מאז שנות התשעים - 24.5 אלף עובדים.

 

המחסור בעובדים זרים מלווה את ענף הבנייה לאורך השנים האחרונות, ולטענת הקבלנים מחסור זה הוא כה חמור עד כי כוחם של העובדים הזרים הקיימים – בעיקר ממוצא סיני - גדל בהתמדה. משכורות העובדים זינקו, ואת המחיר משלמים רוכשי הדירות.

 

הקבלנים מעדיפים עובדים זרים הקבלנים מעדיפים עובדים זרים צילום: ג'רמי פלדמן

 

לפני כחודש העבירו 15 קבלנים מכתב לשר הפנים אלי ישי, והעלו טענות קשות נגד מנהלת ההגירה במשרד הפנים. הקבלנים טענו כי אף שאושרה הבאת 6,800 עובדים זרים, הובאו עד כה רק 50 עובדים זרים מבולגריה.

 

הקבלנים מעדיפים לרוב עובדים הזרים מאחר שבמשך השנים התלות בפלסטינים התגלתה כבעייתית על רקע המצב הביטחוני: סגרים המוטלים על השטחים ומחסומים מעכבים את הגעתם לעבודה, פוגעים בלוחות הזמנים ומעלים את רמות חוסר הוודאות של הקבלנים.

 

לקראת האישור הצפוי אמר השר אריאל אטיאס, "אני שמח על ההחלטה הצפויה. אי אפשר להגדיל התחלות בנייה בלי להגדיל מכסות עובדים, ואי אפשר לבנות בלי מימון".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x