חדשות נדל"ן

חיפה: אושרה הקמת מלון במושבה הגרמנית ב-50 מיליון דולר

חברת נצב"א תקים מקבץ מבנים בגבהים שונים אשר יכילו 250 חדרים וסוויטות, חצר פנימית המרוצפת ככיכר ומרפסות עם נוף פנורמי לכיוון הים, הנמל והגנים הבהאים

שי פאוזנר 13:4503.07.12

בזמן שיא של 4 ימי עבודה, אישרה השבוע ועדת הרישוי במנהל ההנדסה של עיריית חיפה את הקמתו של מלון חדש בן 250 חדרים בהשקעה של כ-50 מיליון דולר במושבה הגרמנית.

 

המלון יוקם על ידי חברת נצב"א בפינת שדרות בן גוריון-יפו על השטח ששימש בעבר כתחנה המרכזית של "אגד" בחיפה. המיקום נקבע בלב המושבה הגרמנית, סמוך לגנים הבהאים, והמלון יכלול כ-250 חדרים וסוויטות בקומות העליונות שיפתחו למרפסות עם מבט פנורמי לכיוון הים, הנמל והגנים. הפרויקט תוכנן על ידי משרד אמיר מן-עמי שנער אדריכלים וישולב במבנה ההיסטורי של המושבה הגרמנית, בשמירה על המרקם הבנוי ושימוש בעיצוב הטמפלרי של האזור.

 

הדמיית המלון הדמיית המלון

 

המלון יכלול מקבץ מבנים משתנים בגובהם, משתי קומות ועד 6 קומות, אשר יקיפו חצר פנימית המתוכננת גם היא בשפת העיצוב הנופי של המושבה הגרמנית, ככיכר מרוצפת באבן ובה עצים, בריכות נוי ומזרקה. בקומת הכניסה מסביב לחצר הפנימית תוכננו טרקלין המלון, מסעדות, מועדון בריאות, חדרי ישיבות ועוד. חצר זו תהווה את לב המלון והשטח העיקרי שמסביבו. חזית המלון תפנה כלפי שדרות בן גוריון ותכלול מספר מסעדות ובתי קפה שישלימו את רצף הפעילות לאורך הציר התיירותי הראשי של חיפה.

 

ראש העיר יונה יהב מסר כי "35 בתי מלון חדשים נבנים בימים אלה בעיר. המלון החדש אותו אישרנו במושבה הגרמנית הוא אחד החשובים שהוקמו בה". יהב הוסיף כי הליך האישור המהיר של המלון מבטא את מדיניות העירייה שנועדה להקל על יזמים המבקשים לפעול בעיר בכלל ובתחום התיירות בפרט.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x