שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

חבס תמכור בניין משרדים בשוויץ תמורת 22 מיליון שקל

בתחילת יוני אמר הרצל חבס, יו"ר הקבוצה, כי "מערב אירופה מהווה יעד אטרקטיבי להשקעה". בשיחה עם "כלכליסט" חידד חבס: "מבחינתנו שוויץ היא לא אירופה"

גיא בן סימון 11:4901.07.12

חברת חבסממשיכה לממש נכסים בשוויץ: החברה הודיעה היום (א') כי החברה הבת (74%) Habas Swiss Investment הפועלת בשוויץ מכרה את בניין המשרדים שבעיר קלוטן לצד שלישי תמורת 5.3 מיליון פרנק שוויצי (22 מיליון שקל), לפי שוויו בספרים.

 

הבניין משתרע על שטח של דונם והוא נרכש על ידי חבס ב-2007 במסגרת רכישה של שני נכסים: זה האחרון ובניין משרדים בעיר אוראה בשטח של שני דונם שאותו כבר הספיקה חבס לממש במאי האחרון.

 

חבס הודיעה כי מכירת הנכס תניב לחברה הבת תזרים עודף בסך 4.1 מיליון פרנק שוויצי נטו, או 17 מיליון שקל.

 

מתוך תמורת המכירה כמיליון פרנק שוויצי ישמשו לפירעון מלוא יתרת ההלוואה שהועמדה לחבס לטובת רכישת אותם שני הנכסים. מועד פרעונה המקורי של יתרת ההלוואה היה באוקטובר 2014.

 

עלויות העסקה בסך 200 אלף פרנק שוויצי ישולמו מיתרת התמורה על הנכס בקיזוז תשלום יתרת הלוואה. השלמת העסקה צפויה להיחתם עוד החודש.

 

במאי האחרון מכרה חבס את בניין המשרדים שבאוראה תמורת 9.2 מיליון פרנק שוויצי כאשר 9 מיליון מהתמורה שימשו לכיסוי חלק מההלוואה.

 

בוועידת הנדל"ן והתשתיות של "כלכליסט" שנערכה בתחילת יוני, הרצל חבס, יו"ר קבוצת חבס, התייחס לאפשרויות ההשקעה אירופה בימים של אי ודאות, ואמר כי "דווקא עכשיו שכולם מבולבלים, בראייה ארוכת טווח מערב אירופה מהווה יעד אטרקטיבי לכניסה להשקעה. מי שבעל אורך נשימה יוכל למצוא את עצמו בטווח הרחוק עושה עסקים ראויים".

 

בשיחה עם "כלכליסט", הבהיר היום חבס, כי מכירת הנכסים בשוויץ נועדה לרכישות עתידיות במערב אירופה. "מבחינתו שוויץ היא לא מערב אירופה. שוויץ נחשבת היום מעין עיר מקלט ולכן המחירים שם גבוהים, בשונה ממערב אירופה. מבחינתו לקנות נכסים במדינות אחרות במערב אירופה זה עדיף". על מכירת הנכסים בשוויץ דווח בדו"חות החברה עוד ברבעון הראשון.

 

רונן עקביה, מנכ"ל קבוצת חבס, מסר: "מימוש נכס נוסף בשוויץ, בהמשך למימושים עליהם הודענו בחודשים האחרונים, מהווה חלק מיישום מתמשך של תוכנית החברה למימוש נכסים אשר הגיעו לבשלות, תוך חיזוק איתנותה הפיננסית של החברה. עם התמורות והשינויים בשוק המערב אירופאי, פנינו לעסקות חדשות אשר תבאנה לידי ביטוי את יכולות הקבוצה ליצירת ערך עודף. בכוונתנו להפנות בתקופה הקרובה את מרבית משאבי החברה לעבר איתור וקשירת עסקות חדשות אשר עולות בקנה אחד עם האסטרטגיה של החברה, להשאת תשואות ראויות על ההון המושקע המשקפות את מצב השווקים כיום".

 צילום: אריאל בשור

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x