$
חדשות נדל"ן

נחשף ב"כלכליסט": אזורים תמכור מחצית מקניון עיר ימים בנתניה להראל ב-415 מיליון שקל

על מנת להשלים את הרכישה שיכון ובינוי המחזיקה בחצי השני של הקניון צריכה לוותר על זכות הסירוב הראשונית שלה

גולן חזני ושי סלינס 09:3112.06.12

אזוריםהודיעה היום (ג') כי תמכור מחצית מקניון עיר ימים בנתניה להראל בתמורה ל-415 מיליון שקל. על כוונת החברה למכירת הזכויות בקניון פורסם לראשונה ב"כלכליסט" לפני כחודשיים.

 

מה דעתך על מניית אזורים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

קניון עיר ימים, שמתפרס על שטח של כ־58 אלף מ"ר, נמצא בשלבי בנייה סופיים ואמור להיפתח בקרוב. קבוצת עזריאלי העריכה כי ההכנסות נטו (NOI) שיניב לה הקניון יהיו 61 מיליון שקל בשנה, וכי יידרשו לה 80 מיליון שקל נוספים כדי להשלים את בנייתו.

 

הדמיה של קניון עיר ימים הדמיה של קניון עיר ימים

 

אזורים ושיכון ובינוי, שמחזיקות כל אחת ב-50% ממניות הקניון, חתמו אשתקד על הסכמים למכירת אחזקותיהן לעזריאלי, אולם העסקה טורפדה על ידי הממונה על ההגבלים העסקיים דיויד גילה. במסגרת ההסכמות בין הצדדים אזורים היתה אמורה למכור את חלקה בקניון תמורת כ-350 מיליון שקל וברווח של 250 מיליון שקל. עבור אזורים ביטול העסקה היה מכה לא פשוטה, מאחר שעל החברה שבשליטת הרשי פרידמן לאתר מקורות נזילים לתשלום של כ־140 מיליון שקל לבעלי האג"ח מסדרה 8. עם זאת, אזורים מיהרה לחפש רוכש חלופי, ומצאה אותו בדמות חברת הביטוח הראל שאת ההשקעות שלה מנהל אמיר הסל. המו"מ בין הצדדים מצוי בשלב מתקדם מאוד. ככל הנראה שיכון ובינוי לא תפעיל זכות סירוב על העסקה, והראל־בירם עשויים לרכוש גם את האחזקה שלה.

 

על מנת להשלים את הסכם הרכישה שיכון ובינוי צריכה לוותר על זכות הסירוב הראשונית שלה להסכם בנוסף לקבלת אישורו של הממונה על ההגבלים העסקיים. 

 

אופיר גרינברג, מנכ"ל אזורים אמר כי "מכירת חלקה של אזורים בקניון עיר ימים מהווה יישום נוסף באסטרטגיה של החברה – מיקוד עסקי בתחום המגורים בישראל. תמורת המכירה תחזק משמעותית את מבנה ההון של אזורים ותאפשר לה להמשיך ולפתח את תחום המגורים בישראל המהווה את פעילות הליבה של החברה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x