$
נדל"ן

"האוצר מנסה לחסל את הדיור הציבורי"

כאשר השיחה מגיעה לנושא הדיור הציבורי מאבד השר אריאל אטיאס לחלוטין את שלוותו

שי פאוזנר ושירלי ששון־עזר 06:5605.06.12

אם עושה רושם שהנושא שהכי מכעיס את השר אטיאס הוא חוסר שיתוף הפעולה מצד האוצר בעניין הנחות במחירי קרקע ליזמים וקבלנים, הרי שכאשר השיחה מגיעה לנושא הדיור הציבורי הוא מאבד לחלוטין את שלוותו. "במשך 20 שנה האוצר מנסה לחסל את הדיור הציבורי במוות אטי".

 

העובדות מראות

שלפני עשור היו בישראל 110 אלף דירות לדיור ציבורי וכיום ישנן רק 65 אלף. בשנה שעברה ביטל אטיאס את מכירת הדירות הללו. במקביל הוא אף הצליח בשקט לחדש את רכישת הדירות בתחום ומשרדו רכש 150 דירות. אך בעקבות הרכישה זכה אטיאס לביקורת קשה של יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ שטענה, "שר השיכון שינה במתכוון באופן חשאי את הקריטריון לקבל הדירות, כך שלא רק נכים המרותקים לכיסאות גלגלים יהיו זכאים אלא גם משפחות עם לכל הפחות שישה ילדים עד גיל 18".

 

"החלטנו שנותנים את הדירות לנכים רתוקים וגם למשפחות רב־מצוקתיות. מדובר במישהו שיש לו ילד חולה, אנשים שעברו אסונות שגם הם ממתינים לדיור ציבורי", אומר אטיאס.

 

יש פתרון באופק למחסור?

"אנחנו רוצים שבכל מכרז לקרקע שמשרד השיכון מוציא, 5% מהדירות יהיו לדיור ציבורי, אלה דירות שהיזם משאיר בידי המדינה. בבניין ממוצע מדובר בשתי דירות. הרעיון הוא לגרום לפיזור אוכלוסייה חלשה בתוך החזקה. ככה מחזקים את החלשים ולא יוצרים סלאמס. במקביל, החוק מאפשר לנו להפעיל קרן שתממן רכישת דירות כאלה בכסף שישלם היזם עבור 5% אלה במקומות שבהם לא מתאים שיהיו דירות לחלשים. אם מדובר במגדל יוקרה שהתחזוקה בו עולה אלפי שקלים, אין סיבה להביא לשם אוכלוסייה חלשה. היזם 'יפדה' את ה־5% האלה בכסף, ואנחנו נשתמש בו במקומות אחרים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x