$
חדשות נדל"ן

בעלי פרויקט השוק הסיטונאי: מכרנו 567 דירות מתוך 718 שייבנו בסך הכל

ברבעון הראשון של השנה נמכרו כ-100 דירות בפרויקט, כך עולה מדו"חותיה הכספיים של רבוע כחול נדל"ן. היקף המכירות הגיע ל-1.3 מיליארד שקל

שי פאוזנר 11:4823.05.12

דו"חותיה הכספיים הרבעוניים של חברת רבוע כחול נדל"ן מאפשרים הצצה לנעשה מאחורי הקלעים של פרויקט הדיור והמסחר במתחם השוק הסיטונאי אותו היא בונה יחד עם החברות גינדי השקעות והאחים משה ויגאל גינדי. על פי הנתונים המתפרסמים היום, נמכרו בפרויקט עד כה 567 דירות מתוך כ-718 שייבנו בו בסך הכל.

 

מתחם השוק הסיטונאי מתחם השוק הסיטונאי צילום: יובל חן

 

היקף המכירות בפרויקט עמד בסוף הרבעון הראשון של 2012 על 1.31 מיליארד שקל. אולם בשל העובדה שחוק המכר הקיים במשק, או בשמו המוכר יותר, חוק חפציבה, מאפשר ליזמים למשוך רק 25% מהתשלומים בשלב הראשון למכירה, מדובר ב-294 מיליון שקל. נתונים אלה חושפים, כי ברבעון הראשון של השנה מכרה החברה כ-100 דירות בפרויקט. מספר גדול יחסית למהירות מכירת דירות בשוק כיום.

 

גורמים המכירים את הפרויקט העריכו אתמול בשיחה עם "כלכליסט", כי רוב הדירות ברבעון הראשון נמכרו במסגרת מבצע של החברה שהתקיים במרץ. במסגרתו התאפשר לרוכשים לשלם רק 25% ממחיר הדירות. מה שאיפשר ליטול משכנתה או לשלם מהונם העצמי סכום קטן שיושלם בעת מסירת הדירה ובינתיים לקבל הלוואה מגשרת שניתנה על ידי בנק הפועלים. עוד חושפת רבוע כחול נדל"ן בדו"חותיה, כי השותפות בפרויקט כללו סעיף ייחודי בחוזי המכר לדירות בו הן מתחייבות להחזיר את כל סכום התשלום עבור דירה אם היזמים לא יקבלו היתר בניה לדירות עד לסוף השנה הנוכחית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x