$
נדל"ן

פ"ת: משדרגי הדיור חתכו את המחירים

היקף השלמות הפרויקטים בעיר זינק בחצי השנה האחרונה ויצר לחץ על קבלנים שהפחיתו מחירים, הקלו בתנאי התשלום ומציעים כיום שיפור של סטדנרט הגימור בדירות ללא תוספת מחיר

שי פאוזנר 08:3417.05.12

בפתח תקווה נרשמה ירידת מחירים של 4% באפריל לעומת החודש הקודם, כך עולה מנתוני מדד נדלניסט. הנתונים נובעים, בין השאר, מהעובדה שמדובר בעלייה משמעותית במספר העסקאות במרכז העיר במחירים נמוכים, יחסית לחודשים האחרונים.

 

היקף השלמות הפרויקטים בעיר זינק בחצי השנה האחרונה ויצר לחץ על קבלנים שהפחיתו מחירים, הקלו בתנאי התשלום ומציעים כיום שיפור של סטדנרט הגימור בדירות ללא תוספת מחיר. זה קורה בעיקר בריכוזי הבנייה הגדולים בה - השכונות אם המושבות ונווה גן. לאור זאת, הולך וגדל היקף העסקאות של משדרגי דיור מהעיר במתחמים אלה, שכדי למהר למכור את הדירות הישנות שלהם הם נאלצו להתחיל להוריד מחירים.

 

רוברט בויביץ, זכיין רי/מקס עוצמה, אומר כי אפריל היה חודש חזק יחסית. "אכן רואים אצלנו התמתנות במחירים, והנכסים שנמכרו היו אלו שבעליהם השלימו עם הצורך בהורדתם. עדיין, אלו אשר דורשים מחירים של לפני חצי שנה לא מצליחים למכור".

 

המאירי אומר כי מכיוון שאין כמעט מצב שבו שתי דירות מיד שנייה זהות לחלוטין, קשה להסיק משינויים קלים במחירים מסקנות גורפות ולהצביע על מגמה כללית. "התנועה במרכז פתח תקווה צריכה להירשם תחת הסתייגות כי כמו בכל חודש בשנה האחרונה, קשה לצפות מה יקרה בתקופה הקרובה בשוק הלא יציב בעיר". ככלל, הוא מוסיף, צריך לשים לב להשפעה של המשקיעים על השוק. אלה הפסיקו לרכוש נכסים, ואלו שמחזיקים בדירות מנסים למכור אותן כדי לנצל את הפטור ממס שמציעה המדינה עד סוף השנה. "לצדם יש לא מעט מוכרים שמנסים למכור נכסים, כי כבר התחייבו לרכישת נכס חדש. בינתיים ההיצע עדיין עולה על הביקוש".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x