$
נדל"ן

לקריאה ראשונה: פטור ממס למוסדיים על הכנסה מהשכרת דירות לטווח ארוך

לטענת האוצר אישור ההצעה יחולל שינוי מהותי בשוק הדירות, יגדיל את היצע הדירות למגורים ויועיל בעיקר לזוגות צעירים חסרי הון עצמי

רימונה פרקש ברוך 14:1507.05.12

הממשלה אישרה היום (שני) את הצעת שר האוצר להעניק פטור ממס לגופים מוסדיים על הכנסה מהשכרת דירות לטווח ארוך. באוצר מקווים שההצעה תעבור מחר בקריאה ראשונה והכנסת החדשה תהיה חייבת להמשיך לעסוק בהצעה זו.

 

לטענת האוצר אישור ההצעה יחולל שינוי מהותי בשוק הדירות בישראל,

יגדיל את היצע הדירות למגורים דבר שישפיע בעיקר על זוגות צעירים חסרי הון עצמי, ימתן את עליית המחירים בשוק באמצעות בנייה של דירות בגדלים שונים וסטנדרטים שונים, תזרים הון משמעותי להגדלת היצע הדיור ותגדיל את היקף האשראי לשוק הנדל"ן.

 

הרווח של הצרכן הפרטי, לטענת גורמים באוצר, יהיה כפול גם כמי שיוכלו ליהנות מהרווחים בקרנות הפנסיה באמצעות מוצר השקעה סולידי ולטווח ארוך המעניק ודאות מסוימת וגם יעניק לצרכן ביטחון מסוים לגבי משך תקופת ההשכרה. כמו כן באגף שוק ההון רואים במוצר ככזה שיגוון את תיק ההשקעות לטווח ארוך ויאפשר השקעה במוצר עם תזרים קבוע וידוע מראש.

 

שר האוצר יובל שטייניץ: "מדובר בשלב נוסף בדרך לפיתוחו של שוק שכירות הדירות ארוכת טווח בישראל כפי שנהוג במדינות מתוקנות בעולם המערבי. צעד זה יביא לשכלול שוק השכירות במטרה להרחיב את היצע פתרונות הדיור העומדים בפניי זוגות צעירים ומעמד הביניים" .

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x