$
נדל

הישראלים גילו את מישיגן

איש הנדל"ן הישראלי שלומי ברנובסקי ועוה"ד דורון אפיק ושלומי תורג'מן מקימים קרן השקעות בנדל"ן למגורים בארה"ב. הם מצפים לתשואות של 10%–15%

שי פאוזנר 08:3403.05.12

איש הנדל"ן הישראלי שלומי ברנובסקי, בעלי חברת ההשקעות בנדל"ן SB Capital, חובר לעורכי הדין שלומי תורג'מן ודורון אפיק, השותפים הבכירים במשרד אפיק־תורג'מן, להקמת קרן למשקיעים פרטיים בענף הדיור להשכרה בארצות הברית. ל"כלכליסט" נודע כי הקרן, שתיקרא קרן אפיק־תורג'מן השקעות,

גייסה סכום ראשוני של 10 מיליון דולר שיושקעו בבתי מגורים פרטיים והיא מתכננת גיוסים נוספים ממשקיעים ישראלים.

 

נוסף על הגיוס הראשוני מלקוחות פרטיים, הקרן נמצאת במגעים עם גופים מוסדיים מישראל להשקעה בקרן החדשה. ראשי הקרן מסרו אתמול כי היא תתמקד בהשקעות במישיגן וכי התפיסה שמובילה אותם היא של גיוס משקיעים רבים ברף כניסה נמוך יחסית לתחום זה שעומד על 100 אלף שקל בלבד. ההשקעה המרבית למשקיע פרטי תעמוד על 3 מיליון שקל.

לדבריהם, הקרן מיועדת בעיקר למשקיעים המעוניינים בהשקעה פיננסית לטווח בינוני של 3–5 שנים. תורג'מן, שמשמש כיו"ר דירקטוריון הקרן, אמר כי הקרן תפזר סיכונים על פני נכסים רבים. נוסף על כך, ראשי הקרן מעריכים תשואה שנתית חזויה של מעל ל־10%.

 

SB Capital מעסיקה כיום 100 איש בארצות הברית המתמחים בהשקעות בנכסי דיור והשבחתם. כך תעשה החברה גם עבור הקרן החדשה. בחברה הסבירו אתמול כי היא מאתרת נכסים, משפצת אותם, ואז מתחזקת ומתפעלת אותם כנכסים מניבים, משכירה אותם לשוכרים לאחר בדיקת יכולת התשלום שלהם עד לאקזיט.

 

ברנובסקי, שאינו מוכר בשוק הנדל"ן בישראל, הוא אזרח ישראלי, בוגר יחידת 8200 של חיל המודיעין שעשה את הונו הראשון בהשקעות בשוק הנדל"ן במערב אירופה באמצע שנות ה־90. בהמשך הרחיב את עסקיו למזרח אירופה ופעל גם כיזם שהוביל פרויקטים של בנייה. בעקבות המשבר הפיננסי העולמי בשנת 2008 הוא העתיק את עיקר פעילותו לארה"ב. SB Capital שבבעלותו השקיעה לדבריו עד כה ב־350 נכסים בדרום־מזרח מישיגן, רובם בתים צמודי קרקע. החברה ביצעה השקעות גם עבור משקיעים ישראלים.

 

בתגובה לשאלות "כלכליסט" על רמת הסיכון הגבוהה בהשקעות בתחום הדיור בארצות הברית, אמר ברנובסקי אתמול: "אנחנו ממוקדים במישגן בה צברנו ניסיון בעבודה מול הענף והרשויות. בחרנו במישיגן כמוקד להשקעות שלנו לאחר בחינת שווקים שונים בארצות הברית בשנים האחרונות. שוק הדיור במישיגן נשען על תעשיות כבדות שפועלות בה ושרשמו התאוששות יפה מאוד בשנה האחרונה". לדבריו, "מדובר בנכסים בתפוסה העומדת על כ־98% שנמצאים כיום על המדף. חלון ההזדמנויות באזור זה ייסגר בקרוב".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x