שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

הצלחת הירוקים בחוף בצת - בסימן שאלה

ההסכמות בין היזמים למינהל על עצירת הבנייה בחוף לא נסגרו הרמטית והתוכנית לבניית 1,300 יח"ד ו-800 חדרי מלון עשויה לצאת לפועל משום אחד היזמים מאיים לפוצץ את ההסכמות

ארבעה חודשים בלבד חלפו מאז הכריז בנצי ליברמן, מנהל מינהל מקרקעי ישראל כי תוכנית הבנייה המתוכננת על חוף בצת בצפון תבוטל, למרות שהקרקע כבר נמכרה ליזמים בכ-10 מיליון שקל. אך כעת נראה כי ההסכמות שעליהן הכריז המינהל לא מקובלות על כל השותפים במיזם.

 

במסגרת התוכנית

שהתפרסה על פני 480 דונם תוכננו לקום פארק שעשועים וכפר נופש שיכללו 1,300 יחידות דיור, 800 חדרי מלון ואטרקציות נוספות.

 

הכרזת המינהל נעשתה על רקע מאבק ציבורי גדול שקם במטרה לשמר את החוף כחוף פתוח ומינהל מקרקעי ישראל זכה בזכותה בנקודות רבות בקרב התושבים והארגונים הסביבתיים.

 

המינהל אף הכריז כי היזמים שרכשו את הקרקע, חברת מאקפל שהיא חברת בת של מנופים פיננסיים (לשעבר בשליטת ג'קי בן זקן וכיום בשליטת אברהם ננוקשווילי, מרכוס וובר וחיים רביבו) והיזם הרצל ציוני, הסכימו לסגת מהבנייה בשטח ללא התנגדות בתמורה לפיצוי הכספי שיציע להם המינהל.

 

אך כעת נראה כאמור כי ההסכמות שעליהן הכריז המינהל לא מקובלות על כל השותפים במיזם.  ציוני אמר היום ל"כלכליסט" כי הוא עצמו לא חתם על ההסכמות מול המינהל וכי הוא לא מעוניין לסגת מתכנית הבנייה אלא להוציא לפועל את התכנית המתוכננת על הקרקע.

 

מקורבים למו"מ מסרו כי המינהל מנסה להתוות תכנית לפיה יקבלו היזמים את כספם בחזרה אך לא יפוצו על ביטול התוכנית.

 

במינהל מקרקעי ישראל התייחסו לסוגיית הפיצוי הכספי ומסרו כי בהסכם שנחתם בין היזמים למינהל נקבע חד משמעית שהפיצוי שיתקבל יהיה על פי שומה שייתן השמאי הממשלתי. "ליזמים שמורה הזכות להגיש השגה על שומת השמאי הממשלתי", נמסר.

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x