$
נדל"ן

התפתחות מפתיעה בעסקת השוק הסיטונאי: תנובה עשויה לקבל עוד חצי מיליארד ש' מגינדי

המתחם נמכר ב-950 מיליון שקל וההסכם כלל הבטחה לתוספת של כ-550 מיליון שקל, אם המחירים יגיעו לרף קבוע מראש. כעת נחשף כי הרף כבר נחצה

שי פאוזנר 08:3201.04.12

בעקבות מכירות של כמה נכסים בולטים מאז 2009, היקף השטח שמחזיקה תנובה ושאינה מנצלת לצורכי ייצור, שיווק או אחסון, נחתך בשנתיים האחרונות מ־465 דונם ל־335 דונם. כעת מחזיקה החברה בנכסים בשווקים הסיטונאיים בחיפה ובירושלים ובחלק מהשוק הסיטונאי בתל אביב, שאמור להפוך לארבעה מגדלי יוקרה.

 

 

אחת משתי העסקאות הגדולות שביצעה תנובה היתה מכירת המתחם הראשון של השוק הסיטונאי בת"א לגינדי השקעות ורבוע כחול נדל"ן שמקימות בו את פרויקט

גינדי תל אביב. המתחם נמכר ב־950 מיליון שקל וההסכם כלל הבטחה לתוספת של כ־550 מיליון שקל, אם המחירים יגיעו לרף קבוע מראש. כעת נחשף שהרף עומד על יותר מ־15.5 אלף שקל למ"ר (לפני מע"מ) או מכירת יותר מחניה אחת לכל דירה.

 

בשבוע שעבר דיווחה גינדי על מכירת דירה בפרויקט לקומיקאי אלי פיניש בשווי של 29.8 אלף שקל למ"ר, כך שאם לא יהיו הפתעות מחיר המתחם אכן יגיע לכ־1.5 מיליארד שקל. עוד מתברר כי תנובה ושותפיה בשוק הסיטונאי ייאלצו לממן לפי ההסכם הקמת מבני ציבור במתחם שיכללו מוסדות חינוך ומוזיאון בכ־100 מיליון שקל, וכי תנובה נאבקת להפחתת מס השבח לחלקה במתחם שהוערך בכ־92 מיליון שקל.

 

עסקה גדולה אחרת היתה מכירת שטח המחלבה ליד אולמי רסיטל ב־530 מיליון שקל. מתברר כי הערכת השווי למחלבה היתה נמוכה בכ־20 מיליון שקל ממחיר המכירה בפועל. תנובה מעריכה שתשלם על העסקה מס שבח של 62 מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x