$
נדל"ן

נדחו תביעות של אלקטרה בנייה נגד קבוצת הרכישה ברוטשילד 30

בתביעה הראשונה ביקשה אלקטרה צווי עיקול זמניים וצווי עשה כנגד הקבוצה בשל חובות שהיא טוענת שהקבוצה חייבת לה, ובשנייה ביקשה למנוע מהקבוצה לחלט ערבות בנקאית בגובה של כ־8 מיליון שקל שהעמידה לה אלקטרה

שי פאוזנר 09:0421.03.12

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב חגי ברנר דחה אתמול (ג') שתי תביעות שהגישה חברת אלקטרה בנייה נגד קבוצת רכישה, שעבורה היא בונה מגדל מגורי יוקרה בשדרות רוטשילד מספר 30 בתל אביב. בתביעה הראשונה ביקשה אלקטרה צווי עיקול זמניים וצווי עשה כנגד הקבוצה בשל חובות שהיא טוענת שהקבוצה

חייבת לה, ובשנייה ביקשה למנוע מהקבוצה לחלט ערבות בנקאית בגובה של כ־8 מיליון שקל שהעמידה לה אלקטרה.

 

הקבוצה טוענת כי אלקטרה היתה אמורה להשלים את הבנייה לפני 20 חודשים, אך לא עשתה זאת עד היום. בית המשפט קיבל את טענות באי כוחה של הקבוצה, עורכי הדין מרדכי בייץ, בעז פייל ושחר כהן ממשרד יגאל ארנון ושות', ולפיהן בניית הפרויקט טרם הסתיימה. בשיחה עם נציג הקבוצה נאמר אתמול ל"כלכליסט" כי בכוונת הקבוצה לתבוע את אלקטרה בנייה בשל ירידת ערך הדירות בתקופה שחלפה מאז שהבנייה היתה אמורה להסתיים.

 

בתחילת פברואר הגישה אלקטרה בנייה תביעה של 31.6 מיליון שקל נגד 63 חברי הקבוצה ונגד החברה שפיקחה על הבנייה, בשם טירן הנדסה. במקביל הגישה החברה בקשה לצו עיקול זמני בגובה התביעה על הזכויות של כל בעלי הדירות בפרויקט. המגדל אמור לכלול 27 קומות ושש קומות של חניה תת־קרקעית, כמו גם בריכת שחייה וחדר כושר.

 

ההסכם עם אלקטרה בנייה נחתם בפברואר 2008 ולפיו אלקטרה אמורה לקבל 69 מיליון שקל עבור הבנייה. אלקטרה טוענת כי הקבוצה גרמה לעיכובים כיוון שהיו בידיה היתרי בנייה חלקיים בלבד, וכיוון שעדכנה את תוכניות הבנייה בהתראה קצרה. באלקטרה בנייה בחרו שלא להגיב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x