$
נדל

הדרך למעלה - דרום השרון: רמות השבים

היישוב שהוקם בשנות השלושים ככפר ללולנים הפך לאחד המבוקשים בשרון, אבל בניגוד ליישובים דומים כמו כפר שמריהו ובני ציון מאופיין בבעלי ממון סולידיים ובמשפחות צעירות

בעשור האחרון גילו בעלי הממון את יישוב רמות השבים, שהוקם בשנות השלושים ככפר שיתופי ללולנים, והמחירים בו החלו לטפס בהדרגה. באותו זמן חלה גם תחלופה טבעית בין האוכלוסייה המבוגרת לאוכלוסייה הצעירה שהגיעה למקום. מקור המשיכה של היישוב הוא המגרשים הגדולים בו המשתרעים על שטח של כמה דונמים ומייצרים סביבה מתוכננת ולא צפופה.

 

קשה לומר שעד שנת 2000 היה אפשר למצוא "מציאות" ברמות השבים, היות שהמחירים ביישוב לא נחשבו נמוכים לעומת מושבים אחרים בשרון. עם זאת, על פי מאגר המידע של רשות המסים, בשנים האחרונות נרשמו במקום עליות מחירים חדות. כך למשל, בתים בשטח 300 מ"ר שמחירם נע ב־2006 סביב 3.5 מיליון שקל, נמכרים השנה בכ־7.5 מיליון שקל. בתים שעברו שיפוץ מסיבי ונוספה להם בריכה עומדים למכירה כיום בשוק בסכומים שנעים בין 10 ל־20 מיליון שקל.

 

 

בניגוד ליישובים אחרים בשרון דוגמת כפר שמריהו, בני ציון או רשפון, היישוב לא משך אליו את העשירים והמתוקשרים. ניתן למצוא כאן סטארט־אפיסטים שעשו אקזיטים מוצלחים ואנשי שוק הון בכירים, אבל לא מדובר בסוג האנשים שחורכים את מדורי הרכילות. היישוב מאופיין בחיי קהילה תוססים וכולל משפחות צעירות רבות בנות ארבעה ילדים.

 

התפתחות נדל"נית השומרת על רמת המחירים הגבוהה ביישוב היא פיתוחו של מתחם האצבע בהוד השרון הצמוד לרמות השבים מצד מזרח. המגרשים במתחם קטנים מהמגרשים ברמות השבים ונעים סביב חצי דונם למגרש. מחירי בתים של 300 מ"ר נעים סביב 4 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x