$
נדל"ן

עיריית רמת השרון הרוויחה 90 מיליון שקל ממכירת קרקע לגינדי החזקות

מדובר בקרקע הנמצאת סמוך למתחם צמרות. הגינדים יבנו 66 דירות יוקרה בשטח של 180 מ"ר בבניין אחד

שי פאוזנר 12:1507.03.12

עיריית רמת השרון סיימה השבוע את העסקה הגדולה ביותר בתולדותיה, כאשר קיבלה מחברת גינדי החזקות צ'ק מזומן על סכום של 145 מיליון שקל, בעסקת ענק למכירת קרקע למגורים ברמת השרון.

 

לאחר תשלומי המע"מ והתשלום למינהל נותרו בקופת העירייה 90 מיליון שקל שיעודם לרווחת התושבים

ומבני הציבור בעיר נקבע מראש.

 

השטח שנמכר הוא בגודל של כ-3 דונם בגבול רמת השרון והרצליה, המיועד למגורים, בסמוך לפרויקט היוקרה של בנייני צמרות. הקרקע נמכרה על ידי עיריית רמת השרון במכרז שנערך ביוני 2011. עם פתיחת המכרז נמצא שגינדי החזקות הציעה עבור הקרקע, ל-88 יחידות דיור, את הסכום האמור שהיה גבוה בעשרות מיליוני שקלים מההצעה שאחריה.

 

שמאים ועו"ד העריכו טרם המכרז כי לא ניתן להגיע לרווחים בעלויות קרקע כה גבוהות, והמתינו להודעה מחברת גינדי כי היא חוזרת בה מן ההצעה, ומוותרת על הערבות בגובה 5 מיליון שקל שהופקדו בידי העירייה. הסיכוי היחיד שראו המומחים (שמאים ועו"ד) לקיום עיסקה רווחית, היה רק בהגדלת קיבולת הבנייה ומספר הדירות. את העירייה ייצג עו"ד יעקב רוזן ממשרד רוזן בסיס, המתמחה בעסקאות נדל"ן בתחום המוניציפלי. את גינדי ייצגו משרד עוה"ד ראב"ד מגריזו בנקל, ואת העירייה ייצג עוה"ד יעקב רוזן, ממשרד רוזן בסיס.

 

ואולם גינדי הפתיעה את כל המומחים כאשר פנתה לוועדה המקומית לתכנון ובנייה וביקשה דווקא להקטין את מספר הדירות בכרבע - ל-66 דירות, תוך הגדלת שטח כל דירה לכ-180 מ"ר. עוד ביקשה גינדי לבנות בניין אחד של 15 קומות במקום שני בניינים של 14 קומות כ"א שהוצעו במקור, וכל זאת בלי להגדיל כלל את אחוזי הבנייה. משמעות הצעד היא כי החברה מאמינה שביכולתה למכור דירות יוקרה לעשירונים העליונים ולהצליח בכך יותר מאשר בשיווק דירות עממיות.

 

זמן קצר אחר כך פרצה מחאת האוהלים אשר גרמה לזעזוע במדינה, ולציפיות לירידות מחירים. הספקות של המקורבים לעסקה גברו ככל שרבו הדיבורים על ירידת מחירי דירות, אך גינדי המשיכה בקידום העיסקה, הקימה בית מכירות מפואר ונאבקה בגורמים שניסו להכשיל את כוונותיה ותוכניותיה בצווים שנתבקשו בבתי המשפט לעניינים מינהליים.

 

העסקה ידעה קשיים בשל דרישות מצד הבנק המלווה ומצד מינהל מקרקעי ישראל, אך כאמור ביום שני האחרון מסרה גינדי את הצ'ק לעירייה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x