$
נדל

בית שמש: אושרה תוכנית נוספת לבניית 5,300 יח"ד לחרדים

זאת בעוד התושבים הוותיקים עדיין נלחמים בתוכנית לבניית 1,300 דירות דומות בנסיון לחסום את התרחבות האוכלוסייה החרדית בעיר, ולאחר שרה"מ החליט לבחון מחדש את ההצעה לחלק את העיר לשתיים

שי פאוזנר 18:3805.03.12

יממה לאחר הדיון בהתנגדויות והפגנה של מאות נגד תוכנית למתחם מגורים ברמת בית שמש, שבעניינו עוסקים פעילים בעיר כבר זמן רב, אישרה היום (ב') הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז ירושלים במשרד הפנים להפקיד להתנגדויות תוכניות לשתי שכונות נוספות בדרום מזרח בית שמש, הכוללות

5,300 יחידות דיור. התוכניות, הסבירו חברי הוועדה המאשרת, מהוות את הרובע הדרום-מזרחי של העיר בית שמש, וכוללות 2 שכונות מגורים טיפוסיות לקצה עיר המהוות המשך ישיר מבחינת רצף אורבני.

 

סיפורן של התוכניות הללו מייצג את כל המאבקים ההולכים ומתחממים סביב הבנייה לחרדים בעיר. אתמול הגיע לשיאו הדיון בעתיד תוכנית בולטת קודמת ל-1,800 יחידות דיור שמיועדת לאוכלוסייה החרדית. ההתנגדות הינה של קבוצת צעירים שחברה לאנשי מרכז הליכוד ויחד מבקשים לחסום את התרחבות האוכלוסייה החרדית בעיר.

 

הדברים אף בולטים על רקע החלטת משרד ראש הממשלה לבחון מחדש הצעה מהשנה שעברה שהעלו פעילי ליכוד, לחלק את בית שמש לשתי ערים - חרדית ולא חרדית. בימים האחרונים האשימו אישים מבית שמש את חבר המועצה החרדי משה מונטג, יו"ר הוועדה המקומית בעיר, כי הוא התגאה בפורומים שונים שכל הבנייה באיזור החדש תיועד לחרדים. מונטג הכחיש את הדברים. כך או כך, בשטח מקודמות כיום התארגנויות של קבוצות ויזמים לחרדים שמבקשים לרכוש חלקים ניכרים מהקרקעות שמיועדות למתחמים אלה. נציין כי ממזרח ומדרום לשכונות החדשות המתוכננות גובלת התוכנית החדשה שאושרה הבוקר בשטחים פתוחים.

 

במשרד הפנים אמרו כי התכנון עצמו מושתת על טבעת היקפית של שדרה ראשית, ממנה מתפצלים רחובות משניים. התוכניות כוללות יחידות דיור בתמהיל הנע בין 3 ל- 5 חדרים ומגוון טיפוסי בינוי - מבניינים בני 6-7 קומות במרכז השכונה ועד 2 קומות בשיפולי הגבעות. כמו כן, כוללות התוכניות מענה מלא לשטחי ציבור בנויים ופתוחים, מתחמי תעסוקה ומסחר שכונתיים, פתרונות תשתית ותחנת דלק. השכונות יכללו שבילי אופניים ונטיעות לאורך הרחובות, כאשר מקבצי מבני ציבור יבנו סביב הפארק המרכזי.

 

עוד הסבירו במשרד הפנים כי תוכניות אלה הוכנו על בסיס תוכנית השלד לדרום העיר בית שמש, שאושרה על ידי הועדה המחוזית בשנה שעברה, ואשר ייעדה את דרום בית שמש להקמת 2 רובעי מגורים - רובע ד' ורובע ה' - בהיקף כולל של כ-15 אלף יחידות דיור, כאשר התוכנית שאושרה היום הינה תוכנית מפורטת לחלק מהשטח שאושר בתוכנית השלד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x