$
נדל"ן

"בתוך שנה וחצי ישווקו דירות בחלק משטחי צריפין וסירקין"

כך העריך מנכ"ל מינהל מקרקעי ישראל בדיון שנערך בוועדה לביקורת המדינה בכנסת; מלבד 2 המחנות יצאו לשיווק גם מחנה תל השומר, השלישות ברמת גן, והורודצקי בגבעתיים. צה"ל יחזור לבסיס הנטוש ליד אבו גוש והוא ישמש את פיקוד העורף

דותן לוי 12:4629.02.12

בתוך שנה וחצי מינהל מקרקעי ישראל ישווק לציבור את שטחי מחנות סירקין הסמוך לפתח תקווה וכן את שטח מחנה צריפין, כך הכריז היום (ד') מנכ"ל מינהל מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן, בוועדה לביקורת המדינה בכנסת שקיימה דיון - מעקב בנושא קרקעות המדינה שבידי צה"ל. הדיון התקיים לאור דו"ח

מבקר המדינה אשר מתח ביקורת חריפה על ההתנהלות הכספית והארגונית של משרד הביטחון בנושא זה לאורך השנים.

 

מלבד שני הבסיסים הודיע ליברמן, כי משרד הביטחון ומנהל מקרקעי ישראל מכינים לפינוי גם את מחנה תל השומר, מחנה השלישות ברמת גן והורודצקי שבגבעתיים. ליברמן ציין, "יש כמאה אלף יחידות דיור פוטנציאליות, בשטח שצה"ל יפנה בין גדרה לחדרה. בימים הקרובים ייחתם הסכם היסטורי שמחנות סירקין, צריפין, תל השומר, מחנה ברודצקי בגבעתיים והשלישות ברמת גן יפונו, ומדובר בשטח בו עתידים להיבנות כ-50-40 אלף יחידות דיור. יחד עם משרד הביטחון נתכנן שטחים אלו, בגלל הצורך בסיווג ביטחוני. בימים הקרובים גם נתחיל בתכנון את מחנה 80 שליד פרדס-חנה".

 

סמנכ"ל משרד הביטחון, בצלאל טרייבר, הוסיף כי בשנתיים האחרונות החזיר צה"ל למדינה כ-65 מחנות, ובחודשיים האחרונים לבדם - שישה מחנות נוספים: ימ"ח קסטינה, מעלה כוכב, אחיאל, סינדיאנה, תל ישמעאל ותל נמרוד. לדבריו, 15 מחנות נוספים נמצאים בתהליך ההחזרה לרשות המדינה. עם זאת אמר טרייבר, כי בסיס אבו גוש הנטוש כבר כעשרים שנה לא יוחזר לרשות הציבור אלא ישוב לשמש את צה"ל כמחנה של פיקוד העורף. "בגלל שמדובר במבנה לשימור – נפעל עם ארגוני הסביבה שישוכן שם מתקן שישרת גם את הציבור", הבטיח.

 

יו"ר הוועדה ח"כ רוני בר און (קדימה) תקף את ראשי משרד הביטחון ואמר, כי קצב פינוי המחנות איטי מדי, וכי ללא תאריכי-יעד קבועים מראש, משימת פינוי המחנות וניקויים לקראת שיווקם כדירות - אינה בראש משימותיו של הצבא. בר און גם תקף את התניית צה"ל בפינוי בסיסים במרכז - בקבלת תקציב להעברת הבסיסים לנגב, וכן את התנהלות השרים בעניין התשובות לדו"ח המבקר. "השרים מצפצפים על מבקר המדינה ולא הפנימו את הביקורת, הדו"ח טופל באופן רשלני ע"י הממשלה, והתנהלות משרד הביטחון לא עונה להתחייבויות וללוח הזמנים שהוא עצמו נתן. מדובר בהתנהגות קלוקלת של משרדי הממשלה, כאשר מזכירות הממשלה ומנכ"ל משרד רה"מ לא טרחו להגיע לדיון, למרות שהוזמנו אליו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x