שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

המינהל ממשיך להילחם בבנייה לא חוקית: הרס מפעל במושב עוצם

מדובר במפעל אלומיניום שהוקם על קרקעות לשימוש חקלאי. בתוך כך, המינהל הרס צימר שנבנה באופן בלתי חוקי ביישוב חד נס על אדמות מדינה המיועדים לשיווק מגורים

שי פאוזנר 18:2008.02.12

מינהל מקרקעי ישראל ממשיך להילחם בבנייה הלא חוקית על שטחי המדינה. בשבוע האחרון בוצעו כמה הריסות של מבנים בלתי חוקיים ברחבי הארץ. בין השאר הגיעו מפקחי מינהל מקרקעי ישראל לפנות ולהרוס מפעל אלומיניום פיראטי, שהוקם על קרקעות לשימוש חקלאי במושב עוצם שבדרום, אך נתקלו בהפתעה:

בעלי המפעל הרסו אותו בעצמם, כדי להימנע מתביעה על הוצאות הפינוי הגדולות.

 

מפעל האלומיניום הבלתי חוקי, הוקם על ידי משפחה על קרקע חקלאית, בה אושר להם להשתמש לצרכים חקלאיים בלבד. בני המשפחה הקימו על הקרקע מפעל אלומיניום לשימוש מסחרי, בשטח של כ- 300 מטר רבוע, בתוספת קראוון ששימש כמשרד, ובכך ערכו בקרקע שימוש חורג וגרפו רווחים לכיסם על חשבון קופת המדינה והציבור.

 

במינהל מקרקעי ישראל הודיעו לבני המשפחה כי לאחר שהמינהל יהרוס את המפעל ייפתח נגדם הליך משפטי בו ייתבעו על הוצאות הפינוי שנגרמו למדינה בעקבות הבנייה הבלתי חוקית, הכוללות את הוצאות הריסת המבנה, הציוד ההנדסי, עלויות כוח האדם ועוד. בעקבות כך, העדיפו בני המשפחה להרוס את המבנה בעצמם.

 

במקביל, מגיע המינהל לטפל בתחום הצמרים הלא חוקיים. צימר לאירוח שהוקם באופן בלתי חוקי על אדמות מדינה המיועדות לשיווק למגורים ביישוב חד נס שבמועצה האיזורית גולן, נהרס השבוע. הצימר, שנבנה מאבן ולווה בסלילת דרכי גישה וגינון על פני שטח של כמה מאות מ"ר, הוקם כפלישה לאדמת מדינה המיועדת לשיווק למגורים, במטרה להפיק ממנו רווח כלכלי על חשבון הקופה הציבורית.

 

במינהל מקרקעי ישראל אמרו היום, כי הוא ראשיו הנחו את עובדי המינהל בתקופה האחרונה לקיים מדיניות של אפס סבלנות מול פלישות קרקע, המהוות עבירה פלילית שדינה שנה מאסר בפועל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x