$
נדל"ן

השרים כץ ואטיאס יגישו לממשלה הצעת החלטה לפינוי שדה דב מת"א

צוות היגוי יוקם עד סוף החודש וידרש להגיש את המלצותיו עד לסוף השנה הנוכחית. עם פינוי המתחם יהיה ניתן להקים במקום כ-12 אלף יחידות דיור, חלק ניכר מהן מיועדות לדיור בר השגה

הצעת ההחלטה שיגישו השרים שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, ישראל כץ ושר השיכון אריאל אטיאס ביום ראשון קוראת להקמת צוות היגוי בינמשרדי שיגבש המלצות לפינוי שדה התעופה דב הוז מתל אביב.

 

מתחם שדה דב משתרע על שטח של כ-1,300 דונם, כ-800 דונם מתוכם הם
שטח צבאי. הצעת ההחלטה קובעת כי צוות ההיגוי יפעל לאיתור שדה תעופה חלופי שיוכל לקלוט את כל הפעילות האווירית והקרקעית המתבצעת כיום בשדה דב ובכללם הובלת נוסעים במטוסים גדולים וקטנים, טיסות הדרכה ואימונים של התעופה הכללית וכן את פעילות מכוני הבדק שבשדה. לדברי כץ ואטיאס פינוי המתחם יאפשר להקים במקום כ-12 אלף יחידות דיור.

 

על פי התכנון צוות ההיגוי יוקם עד ל-31 בינואר 2012. בראש הצוות יעמוד מנכ"ל משרד ראש הממשלה והוא יכלול את מנכ"ל משרד התחבורה, מנכ"ל משרד הביטחון, מנכ"ל מינהל מקרקעי ישראל והממונה על אגף התקציבים במשרד האוצר.

 

משרד האוצר הונחה להגיש את המלצותיו בדבר קביעת ההסדרים הכספיים מול כל הגורמים הפועלים בשדה דב כולל משרד הביטחון, משרד התחבורה, רשות שדות התעופה ומינהל מקרקעי ישראל, תוך שמירה על כדאיות כלכלית לפינוי . הצוות יגיש את ממצאיו והמלצותיו לממשלה עד ל- 31 בדצמבר 2012.

 

אטיאס ציין היום כי מדובר בעתודות הקרקע הגדולה ביותר באזור גוש דן שתשמש לבניית אלפי יחידות דיור לטובת הזוגות הצעירים. בכוונת מינהל מקרקעי ישראל להאיץ את התכנון ולכלול בפרויקט יחידות דיור של דיור בר השגה בהתאם לרוח חוק דיור בר השגה שעבר בקריאה ראשונה בכנסת. "בכוונתי לאשר בפרויקט אחוזים גבוהים לטובת יחידות דיור להשכרה לטווח ארוך והשכרה מפוקחת בהתאם להחלטות האחרונות של מועצת רשות מקרקעי ישראל", הוסיף אטיאס.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x