שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

ביג תפעיל מערכות סולאריות על גגות 10 מרכזים

המערכת הראשונה, שהוקמה בעלות של 10-8.5 מיליון שקל, כבר החלה לפעול על גג מרכז הקניות של הרשת בטבריה

ליאור גוטמן 08:3509.01.12

חברת ביג סולאר, שפועלת תחת רשת מרכזי הקניות ביג, החלה להפעיל לאחרונה מערכת סולארית בינונית לייצור חשמל במרכז הקניות בטבריה. מדובר במערכת בינונית (בין 51 קילו־ואט ל־12 מגה־ואט) ראשונה בישראל שמוקמת על גג מבנה ולא על הקרקע.

 

קבוצת ביג מרכזי קניות היא רשת ממותגת בפרישה ארצית שמבוססת על מודל הפאוור סנטר האמריקאי. ביג מרכזי קניות מפעילה ומנהלת 14 מרכזי קניות שממוקמים לאורך צירי תנועה מרכזיים. מנכ"ל חברת ביג סולאר, עופר טלמון, אמר שבמהלך 2012 יקודמו הקמתן של מערכות סולאריות נוספות, כאשר הבאה בתור צפויה לפעול כבר ברבעון הקרוב במרכז בבית שמש, ולאחר מכן בכרמיאל, רגבה, קריית גת, צומת קסטינה ובאר שבע.

מה דעתך על מניית ביג:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

לדבריו, חברת ביג סולאר עתידה להקים מערכות סולאריות על 10 מתוך 14 מרכזי הקניות של חברת ביג. טלמון אמר שהחלטת רשות החשמל, הרגולטור שאחראי על יצרני החשמל, להוריד את התעריף שיינתן ליזמים חדשים בתחום ל־1.09 שקל לקוט"ש, עלולה לפגוע בכדאיות הקמת המתקנים ברחבי הארץ.

 

ההספק המותקן של המערכת בטבריה יגיע ל־630 קילו־ואט שעה והיא מורכבת מקולטים סולאריים ומממירים מרכזיים של חברת קונרג'י (conergy) הגרמנית. המערכת הוקמה בעלות שנעה בין 10-8.5 מיליון שקל והיא זכתה לתעריף ייצור חשמל של 1.44 שקל לקילו־ואט שעה, כמעט פי שלושה מהתעריף שאותו משלם צרכן פרטי לחברת החשמל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x