$
נדל

לבייב ואריסון ־ הזוכים הבולטים ב"אוסקר הנדל"ן"

בתחרות שיזמה התאחדות הקבלנים זכו החברות של לב לבייב ושרי אריסון בכמה פרסים; פרויקט תמ"א 38 של ארד הבונה ברעננה זכה לציון לשבח: "נעשה ללא שום סכסוך עם הדיירים"

שי פאוזנר 21:3208.01.12

לב לבייב ושרי אריסון קיבלו היום (א') סיבה טובה לחייך כאשר נחשפה רשימת זוכי "אוסקר הנדל"ן" ל־2011. האוסקר של ענף הבנייה הוא יוזמה של התאחדות הקבלנים, בנק מזרחי טפחות והקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה בישראל, ונחשב לאחד מפרסי הנדל"ן החשובים בישראל. לבייב ואריסון הם היחידים

שחברות בבעלותם זכו ביותר מפרס אחד.

 

רוני בריק, סגן נשיא התאחדות הקבלנים ויו"ר חבר השופטים, ציין כי "מטרת התחרות היא לעודד מצוינות בבנייה ולעודד את החברות הקבלנים בישראל לבנייה איכותית, יצירתית ופורצת דרך".

 

במסגרת התחרות, שנערכה זו הפעם החמישית, הוענקו פרסי מצוינות בבנייה לפרויקטים  בתחומי מגורים, תשתיות ומבנים ציבוריים במספר קטגוריות. את הפרסים העניקו נשיא התאחדות הקבלנים ניסים בובליל, מנכ"ל בנק מזרחי טפחות אלי יונס, מנכ"ל התאחדות הקבלנים מוטי כידור וסגן נשיא ההתאחדות רוני בריק. לתחרות ניגשו השנה למעלה מ־30 חברות בנייה.

 

 

בין הזוכים היה פרויקט "הרצליה הקטנה", שנבנה על ידי החברות רובין ויעקב רוזן, וזכה בקטגוריית מגורים עד 8 קומות; פרויקט הבנק הבינלאומי בשד' רוטשילד בתל אביב של החברות שיכון ובינוי וסולל בונה תשתיות מקבוצת אריסון זכה בקטגוריות מבנה המשרדים והמבנה לשימור; מתחם G סינמה סיטי בראשון לציון של חברת שיתופית זכה בקטגוריית מבנה מסחרי; מוזיאון העיצוב הבינלאומי בחולון של חברת אשר גרין זכה בקטגוריית מבנה ציבורי; בקטגוריה של פרויקט תמ"א 38 זכה הבניין ברחוב קרינצי 76 ברמת גן, שבנו החברות בן טל, ישראמיש השקעות ודנאור בנייה; כביש 431 של חברת דניה סיבוס מקבוצת אפריקה ישראל שבשליטת לבייב זכה בקטגוריית תשתיות; דניה סיבוס זכתה בפרס נוסף על פרויקט מחלף בנימינה על כביש 4 בקטגוריית עבודת תשתית; פרויקט מנהרות הכרמל של החברות אשטרום וסולל בונה מקבוצת אריסון זכה בקטגוריית תשתית־על; בניין המשרדים ECO TOWER של חברת אחים עזורי וחברת נקרה בתל אביב זכה בקטגוריית בנייה ירוקה; החוויה האולימפית של חברת א. ינושבסקי בתל אביב זכתה בקטגוריית מבנה ציבורי יצירתי.

 

פרס נוסף הוענק לפרויקט וילאז' אל־הים של חברת שמשון זליג בתל אביב. זליג, שהקים את החברה לפני כ־50 שנה, נפטר לאחרונה, ובראש החברה עומדים שלושת ילדיו. 

 

במסגרת הטקס חולקו גם פרסי ציון לשבח למספר פרויקטים נוספים. מתחם מגורים שנלר בנצרת של הקבלן סלים לחאם יזמות ובנייה זכה לשבח בקטגורית דיור בר השגה. השופטים נימקו את הבחירה בכך שהוא נותן פתרון למגוון רחב של אוכלוסייה. "הקבלן השכיל לשווק את היחידות במחירים שווים לכל נפש", כתבו השופטים. מגדל B -TOWER של היזם והקבלן ציון בריגה ובניו זכה בשכונת עיר ימים בנתניה זכה בציון לשבח בקטגורית מבנה מגורים מעל 8 קומות. בתחום תמ"א 38 זכה בציון לשבח בניין של ארד הבונה ברחוב הגליל 37 ברעננה. מנימוקי השופטים: "החיזוק בוצע במבנה מאוכלס ללא שום סכסוך עם הדיירים, ובהרמוניה מלאה איתם". 

 

מוטי כידור, מנכ"ל התאחדות הקבלנים, מסר עם פרסום הרשימה: "הקריטריונים לקבלת פרס האוסקר כללו אלמנטים של איכות הבנייה ואמינותה, עמידה בתקני הבנייה, שימוש בטכנולוגיה ותיעוש הבנייה, תכנון פונקציונלי, תכנון וביצוע מודעים לסביבה וכמובן ההתרשמות הכללית מהפרויקט".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x