$
נדל"ן

נחשפה תוכנית "העיר החדשה" בראש העין: 900 אלף מ"ר של מגורים, מסחר ומשרדים

בפרויקט ייבנו בין היתר 19 בנייני מגורים שהמעבר ביניהם יהיה תת קרקעי. המתחם המסחרי בפרויקט יחולק למתחמי משנה ויכלול בנייני משרדים, אזורי מסחר וחנויות, אזור תרבות ופנאי

שי פאוזנר 10:1820.12.11

דרור הלוי וחברת נצבא חשפו היום (ג') את תכנונו של פרויקט המגורים, הבילוי, הפנאי והמסחר הגדול מסוגו בישראל שיבנה בצפון ראש העין תחת השם "העיר החדשה", ואת המודל על פיו יוקם. הפרויקט ישתרע על שטח של כ-1,000 דונם, מתוכם 300 דונם של שטחים ירוקים. היקף הבנייה הכולל צפוי לעמוד

על כ-900,000 מ"ר של מגורים, מסחר ומשרדים.

 

השטח הכולל מורכב משני מתחמים ומשתי תב"עות (תוכניות בניין עיר) צמודות ומאושרות. על פי הנתונים שחשפה היום החברה, אזור המגורים צפוי לאכלס כ-5,000 דיירים שיגורו ב-1,200 דירות שיתפרשו על 19 מגדלים. שוויו הכספי של הפרוייקט מוערך ב-6-7 מיליארד שקל והיקף המבקרים במתחם המשרדים והמסחר שיוקם בו צפוי לעמוד על עשרות אלפי מבקרים ביום.

 

על פי התוכנית, אזור המגורים יכלול 19 בניינים ב-7 טיפוסים שונים ובמגוון רחב של יותר מ-100 דגמי דירות שיאפשרו התאמה אישית להעדפות הרוכשים. הדירות שיוצעו למכירה בפרויקט יהיו בנות 3-4-5 חדרים וכן פנטהאוזים ודירות גן. מרבית הדירות בפרויקט יהיו גדולות. כ-150 דירות במתחם יהיו דירות מיוחדות (פנטהאוזים, דירות גן ודירות מדורגות). הפרויקט תוכנן כך שיהיה בטוח לתנועת ילדים. המעבר בכל המתחם יהיה ללא חציית כבישים. כל החניות בפרויקט וכן פינוי האשפה יהיו תת קרקעיים.

  

המתחם המסחרי בפרויקט יחולק למתחמי משנה ויכלול בנייני משרדים, אזורי מסחר וחנויות, אזור תרבות ופנאי הכולל בתי קולנוע, מרכז תרבות, גלריות וכן מתחם הכולל קמפוס אקדמי. אזור החנויות, שיבנה בסגנון אירופאי קלאסי, יחולק למתחמים פתוחים שונים על פי תחומי פעילותן של החנויות שיפעלו בהם: אלקטרוניקה, אופנה, מוצרי מזון וכדומה.

 

המתחם כולו תוכנן ע"י אדריכל הצמרת משה צור. עיצוב השטחים הציבוריים, לובי הבניינים, הגנים והפארקים יעשה ע"י מעצב העל אלכס מיטליס. צור ומיטליס, הנמנים על אדריכלי הצמרת של ישראל, אחראיים על תכנונם של מגדלי יוקרה ובתים לאלפיון העליון, ובכללם גם פרוייקט "אסותא באוהאוס וילג' " של "העיר החדשה", בו רכשו דירות בכירי המשק. יועץ נוסף לפרויקט הוא משרד האדריכלים האמריקאי הבינ"ל ELKKUS-MANFREDI ARCHITECTS מבוסטון שטיפל גם במתחם המסחר והבילוי.

 

תחילת שיווקו של הפרוייקט צפוי בחודשים הקרובים.

 

העיר החדשה התפרסמה בעבר כמי שהובילה כמה קבוצות רכישה ענקיות שהבולטות בהן היו מגדל ההייטק ומגדל אסותא בתל אביב. בחברה העדיפו להמיר את ההגדרה קבוצת רכישה ב"מודל הקהילה החכמה". 

 

דרור הלוי, יו"ר העיר החדשה, אמר כי המטרה היא ליצור מציאות חדשה, שתשפיע לא רק על הצדדים הטכניים כמו מחיר ומפרט אלא גם על איכות האוכלוסיה בפרויקט ובסביבתו. זאת במקום להתאים את צרכי הרוכשים למציאות קיימת. "על פי המודל, אוכלוסיית הפרויקט תפעל כקהילה חופשית ומאוגדת עם בסיס כלכלי משפטי וארגוני להשגת יתרון בתחומי השכלה בריאות וספורט. בכוחה של הקהילה יהיה להשפיע לא רק על המחיר, אלא גם על החינוך, התרבות, אזור המגורים הכולל, הצרכים הקהילתיים, הביטחון האישי והבטיחות. כוחה של הקהילה ימוסד בתקנון מפורט והפרויקט כולו ילווה על ידי ועדת היגוי שתכלול בכירים בתחומי החברה, המשק והאקדמיה", הסביר הלוי כשהוא מכוון להתאגדות התושבים בשכונה העתידית שיבנה גם לגבי תוכניות הרשויות השונות והעירייה לגביה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x