$
נדל

תושבי בית שמש הפגינו מול ביתו של אלי ישי נגד השכונה החרדית המתוכננת בעיר

"ש"ס מוכרת את בית שמש לחרדים" ו"לא ניתן את בית שמש לחרד", כך הפגינו היום כשישים תושבי העיר מול ביתו של שר הפנים במחאה על אישור תוכנית לבניית 1,800 דירותהמיועדות לאוכלוסיה החרדית

שי פאוזנר 15:2802.12.11

לאחר שבשבוע שעבר הגיע הנושא למועצה הארצית לתכנון ובנייה, הפגינו הבוקר תושבים מבית שמש נגד הבנייה לחרדים בעירם. כשישים תושבים, ביניהם ותיקים ועולים חדשים מהמדינות האנגלו-סכסיות וממדינות חבר העמים, חילונים, דתיים וחרדים ‒ הפגינו הבוקר (שישי) מול ביתו של שר הפנים אלי ישי,

במחאה על קידום תוכניות בנייה לחרדים בלבד בעיר. המפגינים קראו סיסמאות: "ש"ס מוכרת את בית שמש לחרדים", "ש"ס שונאים עולים חדשים", "לא ניתן את בית שמש לחרד" ו"בחרנו ש"ס, קיבלנו ג'".

 

נזכיר כי ב-11 בנובמבר הגישה קבוצת תושבי בית שמש והסביבה בקשת רשות ערר למועצה הארצית לתכנון ובנייה של משרד הפנים נגד החלטת הוועדה המחוזית ירושלים, המבקשת לאשר את תוכנית "רמת בית שמש ג-2". מדובר בתוכנית שאושרה בוועדה המחוזית ירושלים באוגוסט השנה, ותאפשר בניית 1,800 דירות באזור שמוגדר בתוכנית כ"גבעה ייחודית מבחינה טופוגרפית ונופית עם ממצאים ארכיאולוגיים בעלי ערך אותם יש לשמר".

 

התושבים טוענים, באמצעות עו"ד רפי אטינגר ממשרד עורכי הדין אזולאי, אפיק, אטינגר ושות', כי הוועדה המחוזית התעלמה מטענות ב־7,400 התנגדויות שהוגשו לתוכנית. "נוסף על ההתעלמות מהרגישות הסביבתית של האזור, בין היתר, הוועדה הודתה, כי השכונה מיועדת לציבור החרדי בלבד, התעלמה מכך שהשכונה תוסיף עוד כ-14,000 תושבים לבית שמש, בעוד שתשתיות התחבורה בעיר ובכביש 38 הסמוך לוקות בחסר וחלק מן הכביש אף מוגדר כ"כביש אדום", ואף דחתה כלאחר יד הצעות חלופיות לתכנון השכונה, שהיו מביאות לפגיעה פחותה בערכי סביבה, ארכיאולוגיה ונוף", טען אטינגר בפנייה לוועדה הארצית.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x