$
נדל

החברות המובילות בתמ"א 38 התאגדו

מטרת ההתארגנות, במסגרת חטיבה באיגוד לשכות המסחר, היא לקדם את תחום ההתחדשות העירונית בקרב מקבלי ההחלטות

דותן לוי 09:0306.11.11

עשר חברות מובילות מתחומי ההתחדשות העירונית ותמ"א 38 התאחדו לאחרונה לצורך מיסוד הענף, והקימו באיגוד לשכות המסחר את חטיבת "איגוד חברות תמ"א 38 והתחדשות עירונית". על החברות נמנות בין השאר אקו סיטי, קריגר, קרסו, אגם שביט והתחדשות אורבנית. החטיבה החדשה אמורה להשפיע על קידום

תמ"א 38 והתחדשות עירונית, בדומה לפעילות שמנהלת כבר שנים רבות התאחדות הקבלנים בנושאים הקשורים לקידום ענף הבנייה.

 

ראשי החברות באיגוד החדש התכנסו כבר לדיון בבעיות בענף, וגיבשו מסמך המלצות שיופנה לוועדה הארצית לתכנון ולבנייה, מתוך מחשבה שאם יחלקו הידע וניסיון השטח שצברו עם מקבלי ההחלטות יצליחו לשפר את הענף. הנושאים הבוערים בשלב ראשון הם הגדלת היקפי הפעילות על ידי הקלות מיסוי נוספות, מתן תמריצים לבניית יחידות דיור קטנות כחלק מהתמ"א, מתן פתרונות לנושא ההיתכנות הכלכלית, קשיים בתכנון ובנייה והתמודדות מול הדיירים.

 

במסמך שניסחו כותבים ראשי החברות כי ההצעות שהעלתה הממשלה לקידום חיזוק מבנים והתחדשות עירונית ישפיעו על מצב השוק רק בעוד כמה שנים. "לצד רפורמה אמיתית, יש צורך בבחינת הסרת חסמים שיגדילו בטווח הקרוב את מספר הדירות לזוגות צעירים", כתבו. "אחד החסמים שניתן להסיר בקלות יחסית הוא השינוי במדיניות הממשלה לפרויקט תמ"א 38".

 

מאיגוד לשכות המסחר נמסר בתגובה כי "באיגוד קיימות כ־100 חטיבות שונות, אשר קמות בדרך כלל בעקבות בעיות שמצטברות בענף מסוים. במהלך נובמבר צפויה פגישה של חברי החטיבה, ובה הם צפויים לגבש מדיניות ולבחור יו"ר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x