$
נדל"ן

יוקם מאגר מהנדסים לבדיקת עמידות בתים ברעידת אדמה

פיקוד העורף ואיגוד המהנדסים לבנייה ותשתיות מתכננים סדרת השתלמויות וקורסים להכשרת מהנדסים לבדיקת מבנים לפני ואחרי רעידת אדמה

שי פאוזנר 10:3904.10.11

פיקוד העורף ואיגוד המהנדסים לבנייה ותשתיות מתכננים סדרת השתלמויות וקורסים להכשרת מהנדסים, לבדיקת עמידותם של מבנים לפני ואחרי רעידת אדמה. לאחר ההשתלמויות יוקם מאגר של מהנדסים שתפקידם יהיה לבדוק את מצב המבנים לאחר רעידת האדמה ולקבוע האם ניתן להמשיך להתגורר בהם, או שיש

לשפצם או להרסם.

 

במקביל, ההכשרה תעניק לאותם מהנדסים את הכלים לבחון עמידות מבנים קיימים לרעידות אדמה, וזאת במסגרת בדיקות שעורכות רשויות מקומיות או חברות שמחזיקות בצבר של נכסים. במקביל מקיים האיגוד בקביעות קורסים למהנדסי תמ"א 38, שבהם כבר הוכשרו 180 מהנדסים כמומחים לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה.

 

עוד נמסר מהאיגוד כי גופים עסקיים שונים רשמו לקורסים מהנדסים שלהם. כך למשל בנק לאומי, המחזיק בעשרות נכסים ברחבי הארץ וישלח 25 מהנדסים במטרה להיערך לרעידת אדמה ולאפשר חזרה מהירה של הבנק לשגרה במקרה של הרס נכסים.

 

דני מריאן, יו"ר איגוד המהנדסים, מסביר כי "אחת הסכנות הגדולות של רעידות אדמה היא מבנים שייוותרו עומדים בשטח, שהדיירים שלהם מתפתים לחזור להתגורר בהם מבלי לדעת שהמבנה מהווה סכנת חיים". ד"ר אדי ליבוביץ, יו"ר התא להנדסה סיסמית באיגוד המהנדסים, אמר: "המאגר יכלול עם השלמתו מאות מהנדסים מכל רחבי הארץ, שבשעת חירום יהיו ערוכים לבדיקה מהירה של המבנים לצורך בדיקת מצבם ההנדסי, ואפשרות האכלוס והשימוש בהם. ההכשרות יאפשרו לאותם חברים במאגר לפעול במסגרת הרשויות המקומיות לסקירת עמידותם של מבנים ברעידות אדמה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x