שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

רק היום: המחוזית אישרה את תוכנית שיקום שוק הכרמל בת"א

התוכנית שבוצעה בשיתוף עם סוחרי השוק תסדיר בין היתר את קירוי השוק, החלפת התשתיות הישנות ופינוי ומחזור האשפה ממנו; הרחובות הסמוכים ייהנו מתוספת זכויות בנייה למגורים, מלונאות מסחר ומשרדים

דותן לוי 11:5120.09.11

כשנתיים לאחר שאושרה בוועדה המקומית של תל אביב, הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה של מחוז תל אביב אישרה להפקדה את התוכנית לשדרוג ושיקום שוק הכרמל וסביבתו. שוק "הכרמל" שמשמש גם כיום כשוק המרכזי של העיר לא זכה עד היום לשיפוץ ושיקום ולהסדרה סטטוטורית זאת למרות חשיבותו האורבאנית

היסטורית וחברתית.

 

התוכנית שהוכנה ביוזמת מנהל ההנדסה בעירייה משתרעת על שטח של כ-75 דונם וכוללת את מתחם השוק "המערבי", חניון הכרמלית, חלק מגן הכובשים ומגרשים בבעלות מנהל מקרקעי ישראל הנמצאים ממערב לשוק "המערבי".

 

מטרת התוכנית: שכלול, חיזוק,חידוש ושיקום שוק "הכרמל" והשוק "המערבי" ושילובו עם מגורים עירוניים, שטחים לוגיסטיים שנדרשים בשווקים מודרניים ושטחים ציבוריים פתוחים. בין היתר תקבע התוכנית כללים להצבת דוכני השוק, קירוי קל, הצבת אלמנטים של תשתיות וריהוט רחוב. בנוסף, היא תסדיר את מעמדו הסטטוטורי כך שבעתיד ניתן יהיה להוציא היתרים לצורך שיקום ושיפוץ, החלפת תשתיות ישנות ופינוי ומחזור אשפה. כמו כן, התוכנית מציעה הקמת מרכז לוגיסטי, חניה תת קרקעית לטובת הציבור ומבנה ציבור.

 

התוכנית המפורטת יותר תקבע שימושים של מגורים, מסחר ותעסוקה ומלונאות בין הרחובות הכרמל, גדרה ויום טוב. במגרשי מינהל מקרקעי ישראל הממוקמים בין רחוב תרמ"ב לרחוב הכרמלית תתאפשר בנייה למגורים ובשכונת כרם התימנים הצמודה יינתנו זכויות בנייה של עד 200%. במתחם השוק בין הרחובות כנפי נשרים, הכרמל ודניאל יוקמו חנויות, דוכנים ויוצב ריהוט רחוב. המתחם שבין רחוב דניאל לכרמלית ייועד למסחר ותעסוקה והאזור ישמש בין היתר למשרדים למינהלת השוק, תחנת משטרה ושירותי ביטחון. התוכנית כולה בוצעה בשיתוף של תושבי האזור וכן סוחרי השוק.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x