שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

מחפש חברת הובלות: השגריר הבריטי יעבור דירה

הבית ברמת גן שמשמש את השגרירות הבריטית 40 שנה, עומד למכירה. נחשו כמה רוצים על המבנה ששיטחו 600 מ"ר ומסביבו חצר של 2.8 דונם

דותן לוי 10:2219.09.11

אחרי 40 שנה שבהן שימש בית השגריר הבריטי ברמת גן את שגרירי בריטניה לדורותיהם, הבית המיתולוגי עומד למכירה. מחירו של המבנה, שמשתרע על 600 מ"ר ושמסביבו חצר של כ־2.8 דונם, מוערך על ידי גורמים בשוק הנדל"ן ב־36 מיליון שקל.

 

ההחלטה על המכירה התקבלה על ידי ועדה מיוחדת של משרד החוץ הבריטי ולשגריר עצמו אין אפשרות לערער עליה. חברת אינטר ישראל, שמטפלת במכירה והשכרה של מבני משרדים, נבחרה לייצג את השגרירות בגלל ההתמחות שלה בטיפול בנכסי שגרירויות עם כל הרגישות הכרוכה בכך. בימים אלה נבחנות מספר חלופות לבית חדש עבור השגריר מת'יו גולד, שנחת בישראל רק לפני כשנה. אחת האופציות שנשקלת היא הרצליה פיתוח, שמאכלסת שגרירים רבים.

  

בית השגריר אתמול. בקרוב יעמוד כאן גורד שחקים בית השגריר אתמול. בקרוב יעמוד כאן גורד שחקים צילום: תומי הרפז

 

רק חלק מהשטח הנוכחי של בית השגריר מיועד לשגריר ולמשפחתו. יתר המבנה, שממוקם ברחוב היוקרתי סמטת המעלות ברמת גן, נמצא בשימוש השגרירות כאזור לאירועים ואירוח. הבית כולל גם בריכת שחייה והוא יכול לשמש כווילה פרטית יוקרתית. עם זאת, ההערכות בשוק הן כי לאור זכויות הבנייה המאפשרות בנייה רוויה תהיה התעניינות גם מצד יזמים שיבקשו להרוס את המבנה ולהקים עליו מספר גדול יותר של יחידות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x