$
נדל

גבייה מבעלי עסקים

עיריית ת"א חוייבה להשיב יותר מ־2 מיליון שקל של היטלי סלילת כביש לחברת משולם לוינשטיין שבנתה את מגדל לוינשטיין ברחוב דרך מנחם בגין

שי פאוזנר 10:3601.09.11

גם בשוק המגדלים זה קורה. בנובמבר 2010 אישר סופית בית המשפט העליון כי עיריית תל אביב תשיב יותר מ־2 מיליון שקל של היטלי סלילת כביש לחברת משולם לוינשטיין שבנתה את מגדל לוינשטיין ברחוב דרך מנחם בגין בעיר. בכך דחה ערעור שהגישה עיריית תל אביב על פסק הדין של בית המשפט המחוזי.

 

במרכזו של הערעור ניסתה עיריית תל אביב לתקוף באופן ישיר את הלכת אל עמי הקובעת כי הרשויות המקומיות אינן יכולות לגבות היטלים בגין סלילת כביש שהתבצעה שנים רבות לפני בניית הבניין, וכי עליהן לשמור תמיד על הזיקה בין מועד סלילת הכביש למועד הבנייה.

 

העירייה טענה כי הלכה זו, אשר נפסקה לפני כעשור, שגויה וראויה להיבחן מחדש. השופט ניל הנדל קיבל את טענת עורך הדין של לוינשטיין, חיים וינטרוב, אורי פרימו ועמיר הורוביץ ממשרד המבורגר עברון, שטענו כי אין הצדקה לבחינה מחודשת של ההלכה.

 

לדברי עו"ד עדי מוסקוביץ, ממשרד עו"ד פלג, כהן, דויטש, מוסקוביץ המתמחה במיסוי עירוני, המועד שבו מתגבשת החבות בהיטלי הפיתוח חשוב מאוד, מכיוון שהוא כפוף לדיני ההתיישנות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x