שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

למרות המחאה: מחירי השכירות בתל אביב זינקו ביולי

נראה כי בעלי הדירות ראו את המוחים הצעירים והבינו שמדובר בתקופה טובה לנצל את חולשתם - מחירי דירות 2 חדרים עלו ב-3.9%

שי פאוזנר 15:2415.08.11

נתוני מחירי השכירות בחודש יולי מעלים כי על פניו מחאת הדיור, שהחלה סביב מחירי השכירות הגבוהים, נשאה פרי - לכל הפחות בשווקים שבהם הביקושים נמוכים יותר באופן מסורתי. לפי נתוני אתר WinWin מקבוצת ידיעות אחרונות, בעוד שהמחאה מתרחבת מחירי השכירות בתל אביב זינקו בחודש האחרון, כאשר מחירן של דירות 2 חדרים בעיר - הדירות המבוקשות ביותר להשכרה בישראל - האמיר בממוצע ב־3.9%. נראה כי בעלי הדירות ראו את המוחים הצעירים והבינו כי מדובר בתקופה טובה לנצל את חולשתם.

 

אך אל מול מגמה זו בולטת תנועה מטה של דמי השכירות לדירות משפחתיות בחוזים שנחתמו ביולי. מחירי השכירות של דירות 4 חדרים בשלוש הערים האחרות שמובילות את המחאה לצד תל אביב - ירושלים, חיפה ובאר שבע - ירדו בשיעור של כ־2.2%. בעפולה, שברחובותיה נרשמה מחאה ערה בשבועות האחרונים, לא בוצעו עסקאות שכירות בדירות 4 חדרים בהיקף שמאפשר לסמן מגמה.

 

עם זאת בתל אביב, שבה לרוב מתחילות המגמות שמתפשטות בהמשך לשאר שוק הנדל"ן, נרשמה מגמה הפוכה. מחירי השכירות של דירות 4 חדרים בעיר, הנכס הנפוץ ביותר בשכונות הצפוניות, זינקו ב־3.14% בממוצע. לדברי כפיר זהר, מנכ"ל משותף של אנגלו־סכסון תל אביב, "בשוק השכירויות בתל אביב חלה האטה ברמת הביקושים וללא ספק יש קיטון בכמות העסקאות - אולם עובדה זו לא תואמת את מחירי השכירות, שעלו ב־10% לעומת התקופה המקבילה אשתקד".

 

 

בירושלים מחכים להשפעת התוכנית להשכיר את דירות הרפאים שבבעלות תושבי חוץ לסטודנטים ולזוגות צעירים לטווח קצר ובינוני.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x