שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

תושבי חריש החילוניים לביהמ"ש: "המדינה הופכת אותנו לפליטים"

תושבים בחריש הגישו עתירה ראשונה נגד הכוונה להקים ביישוב עיר חרדית: "לא סופרים אותנו"

דותן לוי 12:0221.07.11

כחודש וחצי לאחר שהתנגדותם להקמת העיר החרדית חריש נדחתה על ידי ועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית לתכנון ובנייה, תושבי העיר עוברים לשלב הבא בהתנגדויות - עתירות לבית המשפט.

 

בעתירה מינהלית ראשונה שהוגשה בשבוע שעבר על ידי אגודת חריש הירוקה באמצעות עו"ד עמנואל סלומונוב נגד המדינה, טוענים התושבים כי תוכנית המתאר של העיר מותאמת רק לצורכי האוכלוסייה החרדית ולא מתחשבת ב־300 המשפחות שמתגוררות ביישוב.

 

העתירה מבקשת לבטל את התכנון הקיים, ולהקצות שטחי בינוי גם לטובת אוכלוסייה חילונית. בעתירה מביאים התושבים ציטוטים שהועלו בישיבתה של ועדת הערר של המועצה הארצית לפני חודש וחצי, שבהם מאשרים חבריה כי התוכנית אינה מותאמת לאוכלוסייה שאינה חרדית: "לא מצאנו ביטוי במסמך לצרכים ציבוריים האופייניים לאוכלוסייה לא חרדית, ושוכנענו באופן מובהק שזוהי התכלית שביסוד תכנון היישוב... אנו בוחרים לאשר את תכנונו של היישוב עבור האוכלוסייה החרדית, חרף הפגיעה האפשרית בתושבים הוותיקים...", לשון ההחלטה.

 

הפגנה בחריש לפני כשנה נגד הקמת עיר חרדית במקום הפגנה בחריש לפני כשנה נגד הקמת עיר חרדית במקום

 

לטענת התושבים, יישום התוכנית יחייב את כל 300 המשפחות החילוניות המתגוררות ביישוב לנטוש אותו. לדברי נעם הלל, ממקימי האגודה ותושב חריש: "אנחנו רוצים לפתח את היישוב, להמשיך לגור בו. יש לנו שמות של יותר מאלף משפחות וזוגות צעירים מהאזור שמשוועים לפתרונות מגורים במחיר הגיוני, אך כל בקשה שלנו להקצאת מגרשים ביישוב סורבה על ידי משרד השיכון. ואז באים ממשרד השיכון ואומרים שבחריש אין ביקושים. כל בן אדם בר־דעת

מבין שזה שקר: היישוב ממוקם על כביש 6, קרוב לרכבת, איך אין ביקוש? רוצים לבנות עיר ענקית לחרדים, לא סופרים את הזוגות הצעירים באזור, וזורקים את כל תושבי חריש מהבתים בשביל זה. מדינת ישראל הופכת אותנו לפליטים".

 

ממשרד הבינוי והשיכון נמסר בתגובה: "כל מי שהיתה לו ושיש לו טענה כנגד תוכנית זו או אחרת יכול להשמיעה בוועדות המחוזיות ובוועדות הערער וכן בבתי המשפט. כל ההליכים נעשו לפי הכללים ולפי ייעוץ משפטי, כאן כמו בכל תוכנית אחרת. אין מושג כזה של תשתית לחרדים או תשתית לחילונים, כביש הוא כביש וביוב הוא ביוב. המכרזים יהיו פתוחים לכלל האוכלוסייה, חרדים, דתיים וחילוניים כאחד".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x