שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

ענבל אור נסוגה מהעסקה לרכישת הווילה של פנינה רוזנבלום

אור החליטה לסגת מהעסקה לאחר שרוזנבלום לא הסירה משכנתה של 9 מיליון שקל שרובצת על הדירה, ולא הסכימה לשלם מע"מ בסך 2 מיליון שקל

גולן חזני 08:3504.07.11

מלחמת עולם בין פנינה רוזנבלום ליזמית קבוצות הרכישה ענבל אור, לאחר שאור החליטה לסגת מהעסקה לרכישת הווילה של רוזנבלום ברחוב שרת ברמת גן. העסקה נחתמה בינואר 2011, ולפיה אור היתה אמורה לשלם 14.5 מיליון שקל תמורת הווילה. אור קנתה למעשה את המגרש ותכננה להרוס את הבית, ולבנות במקומו בניין בן שבע דירות יוקרה בארבע קומות: שתי דירות גן, שתי דירות בקומה שנייה, שתי דירות בקומה שלישית ופנטהאוז. את הדירות היא תכננה למכור תמורת כ־21 מיליון שקל בסך הכל.

 

הדמיה של הקומפלקס שהיה אמור להיבנות במקום הוילה של פנינה רוזנבלום הדמיה של הקומפלקס שהיה אמור להיבנות במקום הוילה של פנינה רוזנבלום

 

ל"כלכליסט" נודע כי אור שילמה 500 אלף שקל במועד החתימה, ולפי ההסכם היא אמורה לשלם את היתרה עד 30 ביוני. לטענת פרקליטה רמי זלקו, אור החליטה לסגת מהעסקה לאחר שרוזנבלום לא הסירה משכנתה של 9 מיליון שקל שרובצת על הדירה, ולא הסכימה לשלם מע"מ בסך 2 מיליון שקל. רוזנבלום בתגובה: "מסיבות השמורות עמי אני מנועה מלדבר על הנושא במועד זה".

 

אגב כך, אתמול הודיעה אור כי היא נוטשת את ארגון קבוצות הרכישה לטובת מודל חדש שפיתחה לאחרונה, המשלב בין קבוצת רכישה לפרויקט יזמי. לפי אור, במסגרת המודל החדש שמכונה "יזמות קבוצתית", תבוצע רכישת הקרקע בדומה לקבוצת רכישה, אולם כל רוכש יידע מראש את מחיר הדירה הסופי ואת מועד מסירתה. כדי להבטיח זאת, יחתמו הרוכשים על שורת חוזים מול מארגן הקבוצה, וחלק מכספם יופקד בחשבונות נאמנות. בנוסף, מארגן הקבוצה יחתום על הסכם ניהול מול חברי הקבוצה וילווה אותם עד למסירת הדירות, כשהוא מקבל את כספו לפי אבני דרך שיוגדרו מראש.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x