$
נדל"ן

הרפורמה מגיעה למרכז: 1000 יחידות דיור אושרו במתחם שמצפון לגליל ים

ייבנה רובע מגורים חדש בשטח הדרומי לשורת המגורים הקיימת לאורך רחוב הרב הקוק בהיקף של 1,075 יח"ד מתוך 3,100-4,000 יחידות הדיור המאושרות בתוכנית, מתוכן 20% לזוגות צעירים זכאי משרד השיכון

שי פאוזנר 11:1721.06.11

אישור ראשון של תוכנית וד"ל (ועדות דיור לאומיות) במרכז הארץ. הוועדה להאצת בניה למגורים (לה"ב) תל אביב החליטה בישיבתה הראשונה אתמול על הפקדת התכנית המפורטת הראשונה בתחומי תכנית המתאר "גליל ים" בהיקף של כ־1,000 יחידות דיור במבני מגורים בני 9 קומות. התכנית משתרעת על

שטח של 470 דונם בחלקה המזרחי של תכנית המתארית ששטחה כ- 830 דונם. גבולות תכנית המתאר הינם דרך שבעת הכוכבים בצפון, הגבול בין הרצליה ומועצה אזורית חוף השרון בדרום ובמזרח ונתיבי איילון במערב. התכנית המפורטת מצויה לאורך רחוב הרב קוק בשטחים שמצפון לקיבוץ גליל ים. השלב התכנוני הבא יהיה יתרת כל שטחי תכנית המתאר באיזור זה בהיקף של בין 2000 ל־3000 יחידות דיור נוספות.

 

תוכנית הוד"לים, או בשמה המוכר יותר, ה"סופרטנקר" שיזם ראש הממשלה בנימין נתניהו, היא מסלול עוקף ביורוקרטיה, שאמור לאפשר אישור תוכניות גדולות לבניה למגורים באופן מהיר מהיר. מדובר למעשה בוועדות שפועלות לצד הוועדות המחוזיות של משרד הפנים שאמורות לקבל החלטות בתחום התכנון ושווק לעשרות אלפי דירות ברחבי המדינה.

 

התכנית החדשה יוצרת רובע מגורים חדש בשטח הדרומי לשורת המגורים הקיימת לאורך רחוב הרב הקוק בהיקף של 1,075 יח"ד מתוך 3,100-4,000 יחידות הדיור המאושרות בתכנית המתארית, מתוכן 20% לזוגות צעירים זכאי משרד השיכון. הרובע יבנה בבניה מרקמית רוויה של 9 קומות ויכלול שימושי משנה של מסחר, מבני ציבור ושטחים ציבוריים פתוחים בקנה מידה שכונתי.

 

בנוסף, כוללת התכנית את השלב הראשון של פיתוח הפארק העירוני על פי תוכנית מתאר מחוזית 5, בהיקף של כ־114 דונם בהמשך לפארק הבאסה הממוקם צפונית למתחם. הוועדה הורתה להוסיף לנספח הנופי סימון מעבר להולכי רגל ולאופניים מתחת לדרך שבעת הכוכבים ברוחב של לפחות 30 מ' במעבר אחד או שניים לשמירת רצף הפארק וחיבורו לפארק הבאסה מצפון וכן סימון מעבר ברוחב של כ- 7 מ' מאזור התעסוקה למרכז התחבורה העתידי. בנוסף, במפגש הפארק עם הדרך המובילה אל בית הקברות מחייבת התכנית מעבר דו מפלסי. פיתוח הפארק יכלול מקטע של נחל גלילות שיוסט מאזור המיועד למגורים לאזור יעוד הפארק בתכנון נופי משולב שימור מי נגר והשהייתם.

 

בתכנית כלולים גם פרויקטים ציבוריים בהם - בית קברות, מתקן התפלה ושימושים כלל עירוניים הממוקמים בחלקה הדרומי מערבי של התכנית לאורך נתיבי איילון, בצמוד למכון טיהור השפכים אשר הורחב ושודרג עם אישורה של התכנית מתארית. התכנית שבתוקף אפשרה בניה ל - 1,000 קברים ראשונים ותכנית זו משלימה את בנית בית הקברות שיהיה בעתיד עד היקף של 20 אלף קברים.

 

במשרד הפנים אמרו היום כי חשיבות תכנית זו לעיר הינה בהגדלה משמעותית של מלאי המגורים לאוכלוסיה צעירה למצוא מענה איכותי למגורים בעיר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x