$
נדל

אימופיננס האוסטרית רוכשת הבעלות המלאה באדמה הולדינג תמורת כ-208 מיליון שקל

תשלם במזומן עבור 69.2% מהמניות הנותרות של החברה הישראלית. מנכ"ל אדמה: "נמשיך להיות שחקן מוביל בתחום הבניה למגורים במרכז ומזרח אירופה"

כתב כלכליסט 09:1617.06.11
קבוצת הנדל"ן אימופיננס מאוסטריה המחזיקה בכ-30.8% ממניות חברת הנדל"ן אדמה הולדינג, מודיעה היום על רכישת כ-69.2% מהמניות הנותרות בחברה, ובכך תשלים את רכישת הבעלות המלאה בחברה. כך נמסר מהחברה הבוקר (ו')

 

עוד נמסר, כי תמורת המניות האמורות תשלם אימופיננס כ-208 מיליון

שקל (כ-42.5 מיליון יורו) במזומן לבעלי המניות האחרים, הכוללים את: קרן הגידור הבינלאומית טייגר גלובל, בנק ההשקעות מורגן סטנלי, בנק ליהמן ברדרס בבריטניה ובעלי מניות נוספים.

 

יצויין, כי מניות אדמה אינן נסחרות בבורסה, אך לחברה איגרות החוב הנסחרות בתל-אביב. עסקה זו לוותה, בין היתר, ע"י משרד עו"ד גורניצקי ושות', באמצעות עו"ד חיים פרידלנד ויוני ראף, אשר הובילו את העסקה מבחינה משפטית.

 

דביר כהן-חושן, מנכ"ל אדמה הולדינג, אמר היום: "רכישתה של אדמה על ידי אימופיננס הינה מהלך אסטרטגי ועסקנו בו רבות בחודשים האחרונים. אדמה תמשיך להיות שחקן מוביל בתחום הבניה למגורים במרכז ומזרח אירופה תוך שימור המותג החזק אותו בנינו. הנהלת החברה ועובדיה מברכים את אימופיננס ומצפים לעבוד לצידה לטובת פיתוחה של אדמה".

 

דניאל רידל, חבר מועצת המנהלים בקבוצת אימופיננס: "החלטנו לרכוש את השליטה המוחלטת בחברת האחזקות אדמה, לאור העובדה שהחברה ושם המותג שלה מבוססים היטב בדרום-מזרח אירופה. המטרות שלנו הן לשלב לתוך קבוצת אימופיננס את המומחיות וההכרות שיש להנהלת אדמה עם השווקים בהם היא פועלת, ולמקסם את הסינרגיות בין שתי החברות".

 

עם השלמת העסקה, הכפופה לאישורים רגולטוריים במדינות הרלבנטיות, ימשיכו דביר כהן-חושן ויצחק כהן-חושן לכהן בתפקידיהם הנוכחיים. מייסד נוסף, דיוויד פלוסברג, יפרוש מהחברה לטובת עסקים פרטיים. רון וקסין, סמנכ"ל הכספים של החברה, צפוי להמשיך בתפקידו, נמסר.

 

כן נמסר, כי מאז היווסדה בשנת 2005, השלימה אדמה בנייתן של קרוב ל-1,500 דירות. כמו כן, לחברה 10 פרויקטים שנמצאים בהליכי בנייה או מכירה. החברה הנה בעלת פורטפוליו נכסים בפיתוח בשטח כולל של מעל 1,360,000 מ"ר, אשר יאפשר מימוש של יותר מ-40 פרויקטים נוספים.

 

אימופיננס החלה להשקיע בקבוצת אדמה בשנת 2007. מאז הקמתה בשנת 1990, בנתה תיק נכסים הכולל כיום מעל ל-1,600 נכסים להשקעה בשווי כולל של של כ-8.5 מיליארד יורו. עסקי הליבה של אימופיננס כוללים רכישה וניהול של נכסי נדל"ן להשקעה, פיתוח פרויקטי נדל"ן ומכירתם. קבוצת אימופיננס פעילה בתחום הנדל"ן למסחר, משרדים, לוגיסטיקה ומגורים בשמונה שווקים עיקריים: אוסטריה, גרמניה, צ'כיה, סלובקיה, הונגריה, רומניה, פולין ורוסיה.

 

אדמה הולדינג הנה חברה מובילה בפיתוח נכסים בדרום מזרח אירופה, המתמקדת בבנייה חדשה למגורים ברומניה. בנוסף, החברה מפתחת ברומניה מספר פרויקטים משרדיים ומסחריים ופעילה באוקראינה, טורקיה, קרואטיה ומולדובה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x