$
נדל"ן

בלעדי ל"כלכליסט": רמי לוי הציע כחצי מיליארד שקל במכרז המגדלים בקריה

הפתעה במכרז המשרדים הענק בת"א. למרות הבעיות שהתגלו במכרז הגישו גם גינדי החזקות, עזריאלי וקבוצת גב ים־אמות הצעות בגובה 300–500 מיליון שקל. גינדי: "הצעתנו נמוכה. אם נזכה, נופתע". התוצאות יפורסמו באוגוסט

שי פאוזנר 06:5930.05.11

למרות הבעיות הרבות במכרז במתחם מגדלי המשרדים הענק בדרום הקריה בתל אביב - במינהל מקרקעי ישראל התקבלו ארבע הצעות. ל"כלכליסט" נודע כי איש רשתות השיווק והיזם רמי לוי העמיד הצעה גבוהה ומפתיעה של כחצי מיליארד שקל. תוצאות המכרז יפורסמו ב־29 באוגוסט הקרוב.

 

לבד מן ההצעה המפתיעה של רמי לוי הוגשו למינהל גם הצעות מטעם חברת גינדי החזקות, המצויה בבעלות משפחת גינדי; קבוצת עזריאלי, בראשות דוד עזריאלי; וכן הצעה של קבוצה משותפת לחברות גב ים ואמות, בראשות נוחי דנקנר ונתן חץ. ההערכות בשוק הנדל"ן המניב הן כי הצעות הקבוצות במכרז נעו בטווח רחב של 300–500 מיליון שקל.

 

 

הדמיית הפרויקט בדרום הקריה בת"א הדמיית הפרויקט בדרום הקריה בת"א

 

טווח רחב זה מעיד ככל הנראה על חוסר הסכמה בהערכות הקבוצות המציעות בכל הנוגע להכנסות הצפויות בפרויקט.

הקושי להעריך את שווי הפרויקט נוגע לבעיות הקשות במכרז, אשר נחשפו אתמול ב"כלכליסט". הבולטות בין בעיות אלה הן העובדה שתוכנית הבינוי למתחם טרם אושרה, ומיקומה של קרן התקשורת הסודית של משרד הביטחון שעלול למנוע בנייה לגובה באזור. כמו כן, מספר מקומות החניה במתחם עלול לקטון מ־1,500, כפי שהוצע במכרז, ל־500 מקומות בלבד. הסיבה לכך היא החלטה שמתגבשת במועצה הארצית לתכנון ולבנייה, שלפיה יוגבל מספר מקומות החניה בפרויקטים חדשים הקרובים לתחנות עתידיות של הרכבת הקלה בתל אביב.

 

בשיחה עם "כלכליסט" אישר רמי לוי כי הגיש הצעה, אך סירב להתייחס לעניין המחיר. בשוק העריכו אתמול כי גם קבוצת עזריאלי הציעה הצעה גבוהה לאור העובדה שהיא מעדיפה לשלוט במתחם זה כדי שלא יפגע בהצלחתו של מתחם מרכז עזריאלי הסמוך. לעומת זאת, אבי גינדי אמר בסוף השבוע כי החברה שקלה את ההחלטה להשתתף במכרז. לדבריו בסוף השבוע, "אם נגיש הצעה היא תהיה נמוכה. אם נזכה במכרז נופתע מאוד".

 

מתחם המשרדים אמור לקום בין הרחובות דוד אלעזר, קלמן מגן, מנדלר והארבעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x