$
נדל"ן

ההסכם שישחרר את פקק הרפורמה במינהל: דירוג שכר יייחודי וקידום עפ"י הישגים

טבלת השכר של הדירוג החדש תכלול 7 טווחי שכר בין 5,500 ל-15,850 שקל והעובדים בחוזים אישיים יועברו להסכם הקיבוצי. מכסת הפורשים תהיה 210 עובדים והליך הפרישה של חלק מהעובדים יתפרס עפ"י 3 שנים

שי פאוזנר 14:3418.05.11

הרשות שתוקם במקום מינהל מקרקעי ישראל תיוותר יחידה במסגרת שירות המדינה. כך עולה מנתוני הסכם הממשלה עם עובדי מינהל מקרקעי ישראל שפורסמו לקראת מסיבת העיתונאים של ראש הממשלה. 

 

ההסכם יכלול סעיף לפיו עובדי רשות המקרקעין ימשיכו להיות עובדי מדינה וכל ההסכמים,

ההסדרים והנהלים שבשירות המדינה, יחולו לגביהם.

 

כמו כן, ברשות המקרקעין החדשה ייקבע דירוג שכר ייחודי לעובדי הרשות אשר יכלול את כל עובדים. טבלת השכר של הדירוג החדש תכלול 7 טווחי שכר (5,500 עד 15,850 שקל), לא כולל עבודה נוספת, החזרי הוצאות, תוספת רפורמה גמולי השתלמות.

 

על פי ההסכם, גם העובדים בחוזים אישיים יועברו להסכם הקיבוצי. שכר כל העובדים יקודם מידי שנה בקידום שנתי קבוע של 1%. והקידום ברשות יבוצע לפי הישגים אישיים ל-95% מהעובדים מידי שנה בעלות של 1.9%.

 

הממשלה הסכימה גם שהעובדים יהיו זכאים למענקים שנתיים בעלות של 4% מהשכר: מענק על בסיס קבוצתי בעלות 2% ומענק על בסיס אישי בעלות 2%. הם יקבלו תוספת רפורמה בשיעור 7.5% ועוד.

 

מחלוקת מרכזית בעניין זה היתה סביב נושא פנסיה התקציבית והוסכם על הסדר מיוחד לפיו שכר העובדים ערב המעבר לרשות ימשיך להיות מבוטח בפנסיה תקציבית תוך המשך עדכון בשיעור מדד + 2%, ודרגת פרישה לפי הכללים הנהוגים במדינה, השכר מעבר לכך יבוטח בפנסיה צוברת.

 

עוד נקבע שהליך הפרישה של חלק מהעובדים במינהל יתפרס עפ"י 3 שנים. מכסת הפורשים תהיה 210 עובדים. אם מכסה זו תתמלא לא יהיו מפוטרים. אם מכסה זו לא תתמלא יפוטרו מקסימום 30 עובדים ו-70 ינוידו בשירות המדינה. אם יהיו יותר מ-100 פורשים לא יהיו פיטורים כלל. ההערכה כי עובדים רבים ירצו לפרוש לאור התנאים המיטיבים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x