שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בדרך למעלה: שכונת גבעת אלונים ביקנעם עילית

חיבורו של כביש 6 ליקנעם, פריחתם של מתחמי הייטק ותנופת הנדל"ן בארבע השנים האחרונות הביאו לעלייה של כ־50% במחירי הנכסים

שכונת גבעת אלונים החלה להיבנות לפני כ־12 שנה, אך את תנופת הנדל"ן הגדולה היא קיבלה עם פתיחתו של מחלף עין תות שחיבר את יקנעם לכביש 6 ב־2009.

 

רמות הביקושים הגבוהות בעיר מנותבות בעיקר לשכונה זו, המאופיינת בבנייה רוויה ובבתים דו־משפחתיים, אך ישנם ביקושים גבוהים גם לשכונת קריית יערה ולשכונת הגגות הירוקים הסמוכות, המאופיינות בבתים צמודי קרקע.

 

 

מרבית רוכשי הדירות בשכונה הם זוגות צעירים שהגיעו בעקבות מתחמי תעשיית ההייטק בעיר. בעיר פועלים כ־120 מפעלי הייטק שבהם עובדים כ־15 אלף איש. בין החברות הפועלות במתחם: חברת אלביט, מלנוקס, גיוון אימג'ינג, סינרון וביוסנס. השכונה משכה אליה גם משפרי דיור רבים - חלקם תושבים ותיקים בעיר וחלקם מחיפה, מהקריות ומאזור המרכז. עד היום נבנו בשכונה כ־1,400 יחידות דיור, ועל פי נתוני עיריית יקנעם, החודש החלה בנייתן של כ־100 יחידות דיור נוספות.

 

 

השכונה מתוכננת כשכונה פנימית, ולכן למרות קרבתה לדרכים ראשיות, היא שקטה וממוקמת על ראש גבעה המשקיפה על עמק השלום, פארק מנשה ופארק אליקים.

 

מוסדות החינוך בשכונה מוסיפים גם הם לערכים הנדלניים הגואים. גבעת אלונים דורגה ב־2007 כאחת מעשר השכונות המובילות בגידול ילדים באתר ynet. בגבולותיה פועל בית הספר היסודי תדהר ובו 24 כיתות. בנוסף פועלים בשכונה כמה גני ילדים וכמה פארקים ציבוריים.

 

 

חברות הנדל"ן מוכרות כיום דירות חדשות בשכונה במחירים שנעים סביב מיליון שקל לדירות 4 חדרים וכ־1.2 מיליון שקל לדירות 5 חדרים. זכיין אנגלו־סכסון בעיר, משה אדרי, מספר כי בארבע השנים האחרונות חלה עליה של כ־50%–70% במחירי הדיור.

 

לצורך המחשה מספר אדרי כי "דירות שנמכרו בעבר בשכונה במחיר של כ־560 אלף שקל, נמכרות כיום במחיר של כ־900 אלף שקל. בשכונת הגגות הירוקים, בתים שנמכרו בעבר במחיר של כ־800 אלף שקל נמכרים כיום כבר ב־1.1 מיליון שקל".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x