$
נדל"ן

פרסום ראשון: עמירם פליישר ייחצן את הסופר-טנקר הנדלני של נתניהו

פליישר, יועץ תקשורת מוכר, נבחר על ידי ראש הממשלה כדי לספק שירותי יח"צ לתכנית הממשלתית להאצת הבנייה למגורים תמורת 42 אלף שקל

תומר אביטל 10:2917.04.11

עמירם פליישר ייחצן את הסופר טנקר הנדלני של נתניהו. פליישר, יועץ תקשורת מוכר, נבחר על ידי ראש הממשלה במטרה לספק שירותי יח"צ לתכנית הממשלתית להאצת הבנייה למגורים. פליישר יסייע למערך יחסי הציבור במשרד רה"מ לשווק ולקדם את המיזם.

 

הסכם ההתקשרות עם פליישר כולל שכר חודשי של עשרות אלפי שקלים לחודש. פליישר התמודד במכרז מול כעשרה ממשרדי היח"צ הגדולים בישראל בהליך דו שלבי. פליישר - מתמחה בתחומי הכלכלה והפיננסיים, הוא הבעלים של אחד המשרדים הגדולים בארץ ומייצג בין השאר את נובל אנרג'י ואת כיל. עבודת היח"צ צפויה להתחיל אחרי החג.

 

בחודש שעבר אישרה הממשלה את התוכנית להאצת הבנייה למגורים המכונה גם "תוכנית 18 החודשים", או כפי שכינה אותה נתניהו "סופר טנקר לבירוקרטיה".
מדובר בתוכנית חירום שגובשה על ידי משרדי הפנים, השיכון והבינוי והאוצר, בשיתוף עם משרד ראש הממשלה, ומטרתה לאפשר את קידום בנייתן של כ-50 אלף יחידות דיור בתוך 18 חודשים.

 

בתקופה זו ייכנסו התוכניות שייבחרו לרשימה שתעניק להם עדיפות מלאה לטיפול בוועדת דיור לאומית. את רשימת התוכניות תקבע הממשלה על פי קריטריונים שייקבעו מראש על ידי משרד השיכון ומינהל מקרקעי ישראל.

 

לפי התוכנית, כדי לזרז את הליכי הבנייה יוקמו בחקיקה ועדות דיור לאומיות (וד"ל) שמטרתן לעקוף את הביורוקרטיה של ועדות התכנון ולקדם את התוכניות בזריזות. עד לאישור החקיקה יוקמו מיידית ועדות נוספות לצד הוועדות המחוזיות הקיימות, שיעסקו אך ורק בקידום תוכניות ממשלתיות. תוכניות בנייה שנמצאות בהליכי אישור יקבלו סימון המייחד אותן כ"תוכניות להאצת הבנייה". רשימה של כ-50 אלף דירות תתחדש באופן שוטף. כאשר תוכנית אחת תצא מהרשימה, בשל אישור או בשל הקפאתה או ביטולה, תצורף לרשימה תוכנית אחרת במקומה.

 

הפתרון שיזם נתניהו דומה ליוזמה שנמצאה בשנות התשעים לצורך שיכון העולים החדשים שהגיעו לישראל. אלא שהפעם הגורם שהוביל לתוכנית נבע מעליית מחירי הדיור בשנתיים האחרונות, ולאור המחסור בהיצע ושיווק של קרקעות מתוכננות לבנייה למגורים. בממשלה מעריכים, כי התוכנית החדשה, בשילוב עם הרפורמה במינהל מקרקעי ישראל, נועדו להתמודד עם מצוקת הדיור ולייצר בניית אלפי יחידות דיור בכל הארץ.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x