שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

דיירי מגדלי חוף הכרמל תובעים את תשובה: מצב הבניין מידרדר בגלל דלק נדל"ן

טוענים כי החברה של יצחק תשובה לא משלמת את כל דמי הניהול, ויצרה לבניין חוב של מאות אלפי שקלים. דלק נדל"ן: סכום התביעה מופרך

"אם משהו נשבר פה, אי אפשר לתקן אותו כי אין כסף. זה בניין ענק שדורש יותר מ־4 מיליון שקל בשנה, והדברים פה הולכים ומידרדרים", אומר פרופ' שמואל קניג, יו"ר נציגות הדיירים בבניין אלמוג שבפרויקט חוף הכרמל. מהקמתו ב־1998 הפך פרויקט המגדלים בחוף הכרמל בחיפה לסמל למאבק הירוקים

בבניה על החוף. עתה מתברר כי בין כותלי המגדלים מתנהל מאבק נוסף, בין דייריו לבין היזם - חברת דלק נדל"ן שבשליטת איש העסקים יצחק תשובה.

 

בנובמבר האחרון הגישו נציגות הדיירים וחברת הניהול של הבניין כתב תביעה למפקחת על המקרקעין במחוז חיפה, שבו נטען כי חברת חוף הכרמל, חברת־בת של דלק נדל"ן, צברה חוב של כ־670 אלף שקל לטובת אחזקת הבניין. לפי כתב התביעה, חוף הכרמל מחזיקה בבעלותה שטחים גדולים בפרויקט שהיא משכירה לשוכרי משנה, דוגמת ספא, בריכה ואולמות אירועים.

 

לדברי קניג, בבניין המגורים מרוכזות 290 דירות בשטח כולל של כ־20 אלף מ"ר, ושטחי המסחר נוספים של כ־12 אלף מ"ר ודורשים לטענתו נטל תחזוקה גבוה יותר. דמי הניהול בפרויקט חוף הכרמל עומדים על 9.25 שקלים למ"ר, ולפי חוזה בוררות שנחתם בין בעלי הדירות לבין חברת חוף הכרמל ב־2004, בעלי הדירות נושאים ב־57% מדמי הניהול, ודלק נדל"ן ב־43%. לדברי קניג, ב־2009 ביקשה החברה לשנות את חוזה הבוררות כך שהיא תישא רק ב־30% מדמי הניהול, בטענה כי שטחים רבים בפרויקט אינם מוחזקים על ידה ואף שלא נחתם הסכם חדש, החל מינואר 2010 היא החלה לשלם עבור 30% בלבד.

 

בכתב ההגנה שהגישה טענה חוף הכרמל כי סכום התביעה מופרך ולא מבוסס. עוד טוענת חוף הכרמל כי חברת הניהול צימצמה את השירותים אליהם התחייבה בחוזה המקורי וביקשה לחייב אותה עבור שטחים שאינם מוחזקים על ידה. בנוגע לדיון בדמי ניהול שלא שולמו על ידי שוכרי משנה מבהירה החברה בכתב התביעה כי יש לבצעו מול שוכרי המשנה ולא מולה. עו"ד אלעד מן, שמייצג את חברת הניהול רמות גיאש ואת נציגות הדיירים מסר כי האחריות על העברת דמי הניהול היא של בעלי הנכס וכי בסוף החודש נקבע דיון נוסף אצל המפקחת בו יתבררו הדברים.

 

מדלק נדל"ן נמסר: החברה דוחה את הטענות על הסף וכי מדובר בשימוש ציני בעיתונות מצד הדיירים כדי להפעיל לחץ פסול. אין בכוונת החברה לנהל סוגיה משפטית זו על גבי העיתון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x