$
נדל"ן

פרויקט השוק הסיטונאי ייבנה כשכונה פתוחה

ל"כלכליסט" נודע כי יזמי התוכנית נענו לבקשת עיריית תל אביב והחליטו לסגת מתוכניתם להקים מתחם סגור לדיירים

שי פאוזנר 07:0427.02.11

פרויקט גינדי תל אביב שיוקם במתחם השוק הסיטונאי לשעבר יכלול שטחים ציבוריים שיחברו את השכונה לרחובות קרליבך והחשמונאים הסמוכים, זאת בניגוד לתוכנית המקורית של היזמים לבנות את הפרויקט כ"שכונה סגורה".

 

ההחלטה בנושא התקבלה ביום רביעי האחרון, בהסכמה משותפת של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל אביב ושל היזמים. ההחלטה היא חלק מתוכנית עיצוב כוללת של הפרויקט שהתקבלה בהצבעה במליאת הוועדה. את גינדי השקעות ייצג בדיון עו"ד אורי לוי מבעלי החברה.

 

הדמיה של הכניסה החדשה לשכונה מרחוב קרליבך הדמיה של הכניסה החדשה לשכונה מרחוב קרליבך

 

במסגרת ההסכמות שהושגו בין הוועדה לבין היזמיות - גינדי השקעות, משה ויגאל גינדי וחברת רבוע כחול נדל"ן - הסכימו האחרונות לכלול בתוכנית העיצוב של הפרויקט שתי כיכרות רחבות ברחובות החשמונאים וקרליבך. הכיכרות יהוו את "שער הכניסה" אל הפרוייקט ויכללו מזרקות מים, פינות ישיבה וגרם מדרגות אל פארק שיוקם במרכזו. בגינדי השקעות העריכו בסוף השבוע כי אישור התוכנית יאפשר לקדם באופן משמעותי את עבודות הפיתוח במתחם.

 

השינויים בתוכנית כוללים הוספה של גרם מדרגות שישולבו בצמחיה מהרחוב לפארק. מהכיכרות תהיה גישה גם למבני הציבור ולשטחי המסחר במתחם. הפארק שישתרע על 14 דונם תוכנן על ידי האדריכלית פרופ' מרתה שוורץ מאוניברסיטת הרווארד שבארה"ב. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x