$
נדל"ן

בונים על הגז: "אנחנו רואים בלווייתן ותמר פוטנציאל תיירות אדיר"

מנכ"ל אספן גרופ צופה שנובל אנרג'י תבנה את המטה שלה בסמוך למלון אותו מתכננת החברה לבנות בכפר הים ליד חדרה. "בגלל הגז, חדרה תהפוך למרכז תיירותי מוביל"

דותן לוי ושי סלינס 15:0923.02.11

אספן גרופ דיווחה היום (ד') כי חברות בנות שלה חתמו על הסכמי אופציה עם יזם הנדל"ן עודד תורג'מן מחברת אמירי זיכרון יעקב כדי לקדם את פרויקט בית המלון בכפר הים ולממשו לאחר שעוכב שנים רבות בשל סיבות בירוקרטיות שונות. 

 

מה דעתך על מניית אספן גרופ:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מנכ"ל אספן אילן גיפמן אמר ל"כלכליסט" כי "מאגרי הגז של תמר ולווייתן נמצאים בסמוך למלון, נובל אנרג'י החלה לגייס עובדים ואנחנו צופים כי היא תבנה את המטה שלה בסמוך לכפר הים ובתוך כך אנחנו רואים באיזור פוטנציאל תיירות אדיר".

 

עודד תורג'מן, מנכ"ל אמירי זיכרון יעקב, מסר בתגובה לעיסקה כי "אני צופה שהעיר חדרה תהפוך בשנים הקרובות למרכז תיירותי עסקי מוביל בישראל וזאת בשל מאגרי לווייתן וכן בעקבות הקמת מתקן הגז בעיר. להערכתי, כל מטות חברות הגז יעברו בעתיד הקרוב לחדרה כתוצאה מהמרחק הגיאוגרפי והקרבה לים".

 

50% ב-40 מיליון שקל

  

במסגרת ההסכמים מכרה אספן אופציה לחברת אמירי זיכרון יעקב לרכישת 50% ממניות החברה הנכדה של אספן עונות המחזיקה במגרש שעליו ממוקם שלד מבנה בית המלון בכפר הים וקרקעות לנופש ומגורים בשטח של 35 דונם הנמצאות צפונית לכפר הים בחדרה.

 

האופציה מאפשרת לתורג'מן לרכוש 50% מחברת עונות תמורת העמדת הלוואת בעלים ב-40 מיליון שקל לטובת עונות, שתיועד להחזר הלוואות, שהעמידה אספן לטובת עונות במהלך השנים האחרונות.

  

במקביל, מכרה אספן לאמירי זיכרון יעקב אופציה לרכישת 50% מהזכויות במבנה השלד לבדו, וזאת בתמורה כספית של 17.5 מיליון שקל. עם החתימה על ההסכם, העבירה אספן 1.8 מיליון שקל כתשלום תמורת קבלת האופציות אשר לא יוחזרו במקרה שהאופציה לא תמומש.

 

אספן גרופ יוצגה בעסקה עו"ד ירון גבר ממשרד גולדמן ארליך גבר אדלשטיין.

 

בשבוע שעבר דיווחה החברה כי חתמה עם קרן בראשית על הסכם לפיו תשקיע הקרן 36 מיליון שקל באספן גרופ בתמורה להקצאת 6.1 מיליון מניות חדשות שתהווינה 11.4% מהון מניותיה של החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x