שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בדרך למעלה: יפו - שכונה ג'

השכונה שנותרה מחוץ לרדאר של יזמי הנדל"ן צפויה להתעורר בשנים הקרובות, על רקע השקעת הרשויות ופרויקט ענק של תמ"א 38

בניגוד לשכונות אחרות ביפו שזכו להתעניינות מצד אנשי נדל"ן ועברו מהפך מהקצה אל הקצה, יפו ג' נשארה כמעט מבודדת, ועליות המחירים שהורגשו בה היו עדינות מאוד. גם כיום, בתקופה שבה כמעט בלתי אפשרי למצוא דירות של ארבעה חדרים בפחות ממיליון שקל במרכז, ביפו ג' הדבר אפשרי.

 

השכונה נבנתה בשנות השבעים לאחר הריסת הבתים הערביים שהיו בתחומיה ומאופיינת בעיקר בבתי שיכונים בני ארבע קומות. בשנות התשעים, עם גלי העלייה הגדולים, הגיעה לשכונה אוכלוסייה גדולה של עולים חדשים מחבר העמים ומאתיופיה. מי שיסתובב ברחובות השכונה יגלה שכונה בעלת אופי קהילתי: בחזיתות הבתים ניתן לראות כביסה התלויה על חבלים, ילדים קטנים מתרוצצים בשעות הצהריים בין הבניינים וקשישים יושבים על כיסאות שהוציאו מחוץ לבתיהם.

 

 צילום: עמית שעל

 

הסיבה לכך שיפו ג' לא נהנתה מעליית המחירים כמו שכונות אחרות ביפו נעוצה גם במיקום שלה בעבר המזרחי של רחוב יפת, בצד המרוחק מחוף הים, וגם בהרכב האוכלוסייה של השכונה.

 

יפו ג' היא השכונה בעלת השיעור הגבוה ביותר של תושבים המטופלים על ידי גורמי הרווחה (27%). עם זאת, ניתן לחוש בשכונה בהשקעה גדולה של הרשויות. כיום מתנהלות בשכונה כמה תוכניות לקידום האוכלוסייה, ובהן סדנאות ליזמות עסקית ולהורים.

 

 

 צילום: עמית שעל

 

 

בתחום הנדל"ן, מקדמות הקליניקות המשפטיות של אוניברסיטת של תל אביב פרויקט תמ"א 38 עם התושבים. בסוף הבנייה ישופצו הבניינים הישנים ויתווספו עשרות דירות לאוכלוסייה חדשה וחזקה יותר. ככל הנראה השינוי שיתרחש ביפו ג' יהיה הדרגתי ואטי יותר, ולכן היא עדין לא קורצת למשקיעים. מי שישכיל להשקיע בה צפוי ליהנות מתשואות גבוהות.

 

על פי אתר רשות המסים, מחיר דירות 3–4 חדרים בשטח של 70–100 מ"ר בה נע סביב 700–900 אלף שקל וניתן למצוא עסקאות זולות יותר (550 אלף שקל לדירת 3 חדרים). ניתן למצוא גם עסקאות בכ־550 אלף שקל לדירות 3 חדרים. מחירי השכירות כבר רשמו עלייה, אך עדיין אינם מיישרים קו עם אלה שבמרכז תל אביב או בשכונות המבוקשות של יפו. דירות ברחובות משמר הגבול או אייזיק חריף בשטח של כ־90 מ"ר מושכרות ב־2,600 עד 2,900 שקל לחודש.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x