שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בדרך למעלה: רעננה - לב הפארק

המחירים בשכונה, הצמודה לפארק רעננה, מעולם לא היו נמוכים. שכונת המשך ומערכת כבישים סמוכה צפויות אף להוסיף ולהעלותם

דותן לוי 14:1925.01.11

שכונת לב הפארק ברעננה אינה שכונה חדישה, אך עם זאת היא תוכננה בקפידה שלא מביישת אף תכנון משנות האלפיים העונה על צורכי תושביה. השכונה ממוקמת בקצה הצפון־מערבי של העיר, ומרוחקת כ־2 קילומטרים בקו אווירי ממרכז העיר.

 

שכונת לב הפארק הוקמה במחצית הראשונה של שנות התשעים וכוללת כ־1,200 יחידות דיור, מתוכן 320 יחידות צמודות קרקע והשאר בבנייה רוויה.

 

 

אחד היתרונות הבולטים של השכונה הוא קרבתה לפארק רעננה, שמשרת את תושביה כמו גם את יתר תושבי העיר. בנוסף, תושבי השכונה נהנים משירותי ציבור הכוללים בתי ספר, גני ילדים, בתי כנסת, מתנ"ס עירוני, בריכת שחייה, מרכז ספורט ומרכזים מסחריים שכונתיים. הרכב האוכלוסייה בשכונה הוא מגוון ומורכב מדתיים וחילוניים, עולים חדשים בעיקר ממדינות אנגלו־סכסיות לצד ילידי הארץ. מרבית תושבי השכונה הנם תושבים אמידים, אך חלק קטן ממנה מורכב גם מצעירים זכאי משרד השיכון.

 

מתחילת דרכה נהנתה לב הפארק מביקושים גבוהים ונחשבה לשכונה איכותית וחזקה מבחינה סוציו־אקונומית. סקירת עבר מגלה כי המחירים בשכונה מעולם לא היו נמוכים, ודירות 4 חדרים נמכרו כבר בשנת 2005 תמורת 1.25 מיליון שקל, ומאז זינקו המחירים בכ־75%.

 

 

 

בעתיד מתוכננת להיבנות שכונת המשך באזור, שתתחבר ללב הפארק ותיקרא נאות עוזי (על שמו של סגן ראש עיריית רעננה לשעבר עוזי כהן). השכונה תכלול 400 יחידות דיור נוספות, מתוכן 250 יחידות שיוקמו עבור זוגות צעירים על פי קריטריונים שתקבע העירייה. התוכנית אושרה לאחרונה בוועדה המחוזית. בהיבט התחבורתי, לאור העומס בכבישי האזור מתוכננת לשכונה מערכת כבישים טבעתית הכוללת את כביש 531 בדרום העיר ובנוסף מתוכננת רכבת פרברית.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x