שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בדרך למעלה: באר יעקב - גן המושבה

מערכת הכבישים ותחנת הרכבת הקרובה הפכו את העיר למושכת עבור אוכלוסייה צעירה. השכונה שנבנית צפויה להוסיף 1,200 יחידות דיור סביב פארק, חמישה גני ילדים ובית ספר יסודי אחד

באר יעקב, דרומית־מזרחית לראשון לציון, הפכה בשנים האחרונות מיישוב אנונימי לאבן שואבת לאוכלוסייה צעירה שחיפשה דיור איכותי עם נגישות טובה למקומות עבודה.

 

הבנייה בשכונת גן המושבה, או בשמה השני "השדרה המרכזית", החלה לפני ארבע שנים כאשר האזור כבר עלה על המפה בזכות מערכת הכבישים החדשה הכוללת את כביש 4313, כביש 431 ותחנת הרכבת שנמצאת במרחק של כעשר דקות הליכה מהשכונה.

 

מערכת התחבורה החדשה שאפשרה לנוסעי הרכבת להגיע למרכז עזריאלי ב־14 דקות נסיעה, משכה אליה משפחות שחיפשו בתים צמודי קרקע. לאחר שקרקעות אלו נתפסו, החלו לקדם במועצה את בניית גן המושבה, שהיא השכונה הראשונה שבה נבנו רבי־קומות בתחומי באר יעקב. השכונה צפויה להוסיף כ־1,200 יחידות דיור ליישוב שמנה עד לפני שנתיים כ־6,000 תושבים בלבד. השכונה מתוכננת סביב פארק בשטח של 12 דונם, ובמרכזו מתוכנן אגם מלאכותי.

 

עד היום נבנו בשכונה חמישה גני ילדים ובית ספר יסודי שעדיין נמצא בבנייה. במועצה המקומית באר יעקב מבטיחים כי בתוך ארבע שנים ייבנה גם בית ספר תיכון בשכונה, שישמש גם את שכונת חתני פרס ישראל הנבנית על אדמות תלמי מנשה שסופחו ליישוב. שכונה זו צפויה להוסיף ליישוב עוד כ־1,800 יחידות דיור. בנוסף עתיד לקום בשכונה קניון בשטח של 15 אלף מ"ר ומעליו מגדל מגורים.

 

בשכונת גן המושבה שנמצאת בתהליכי בנייה כבר יש כ־500 יחידות דיור מאוכלסות, ועד כה השכונה משכה אליה בעיקר משפחות צעירות שמגיעות מהערים הסמוכות: נס ציונה, ראשון לציון, תל אביב וחולון. החל מ־2008, כשהחלה מכירת הדירות בשכונה, אפשר לחזות בעליות משמעותיות של מחירי הדירות, אם כי ניתן לזקוף עליות אלה גם לזכות השינויים שחלו בשוק הנדל"ן כולו. דירות 4 חדרים שמחירן עמד על כ־900 אלף שקל בסוף 2008 נמכרות כיום בכ־1.4 מיליון שקל. מומחי הנדל"ן באזור מסבירים כי בהשוואה למחירי הדיור בסביבה, ובהתחשב בכך שמדובר בדירות גדולות במיוחד (100–150 מ"ר), נראה כי המחירים עדיין נמוכים באופן יחסי וכי ברגע שהבנייה בשתי השכונות החדשות תסתיים, המחירים צפויים לזנק מעלה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x