$
נדל"ן

בלעדי ל"כלכליסט": יו"ר התאחדות קבלני ת"א בונה מלון בהרצליה פיתוח

מלון העסקים צפוי לקום בתוך שנתיים ברחוב מדינת היהודים בהשקעה של 80 מיליון שקל. אבנר לוי במגעים עם רשתות מלונאות בעולם בנוגע להסכם ניהול המלון

שי פאוזנר ויסמין גיל 07:0220.01.11

יזם הנדל"ן ויו"ר התאחדות הקבלנים בתל אביב אבנר לוי מקים מלון עסקים בהרצליה פיתוח, כך נודע ל"כלכליסט". המלון יוקם על שטח שבבעלות לוי, המשתרע על פני 3 דונמים ברחוב מדינת היהודים - שם פעלו בעבר כמה מסעדות. עד לאחרונה עמד במקום מבנה בן שלוש קומות שהושכר לעסקים שונים, ובמקומו יוקם מבנה בן חמש קומות עם מרתפי חניה ושטחי מסחר. לוי סיפר ל"כלכליסט" כי היקף ההשקעה בפרויקט יעמוד על כ־80 מיליון שקל והוא יושלם בתוך 24 חודשים.

 

לוי מנהל בתקופה האחרונה מגעים עם רשתות מלונאות בולטות בעולם, במטרה לחתום עם אחת מהן על הסכם לניהול המלון שיוקם בהרצליה.

 

 

לוי הנו יזם ותיק שפעל לאורך השנים בייזום בנייה למגורים בירושלים ובשנים האחרונות החל לבנות במרכז הארץ. אחת העסקאות הבולטות שלו היתה רכישת בניין מטה משטרת מחוז תל אביב ברחוב דיזנגוף בתל אביב בשנת 2008 ב־30.5 מיליון שקל.

 

המלון בהרצליה יהווה עסקה שלישית של לוי בשוק המלונאות. בשנות התשעים המוקדמות בנה לוי מלון באזור הר חוצבים בירושלים שהפך למתחם מניב לתעשייה, המושכר על ידו כיום לענקית הפרמצבטיקה הישראלית טבע. ב־2004 רכש לוי את המבנה בתל אביב, שבו פעל לאורך שנים מלון בשם קסם ברחוב בן יהודה בתל אביב. לוי שיפץ אותו, החל לשווק אותו כמלון מרקיור לאנשי עסקים. לפני כשנתיים מכר לוי את המלון בכ־17 מיליון שקל לחברת המעגל הכחול של משפחת גרטלר היהודית מגרמניה. המשפחה מחזיקה גם ב־40% ממלון קרלטון תל אביב ו־50% ממלון מטרופוליטן.

 

"אני מאמין מאוד בשוק המלונאות, ובין השאר ברור לי שכיום אין מספיק מיטות לאנשי עסקים שמגיעים לחברות ההייטק הרבות באזור הרצליה פיתוח, שבו 1.5 מיליון מ"ר של משרדים", אמר אתמול לוי ל"כלכליסט". לדבריו, ההחלטה להקים את המלון עתה נבעה בין השאר מהנתונים על גידול בהיקף התיירות הנכנסת לישראל, ולאור העובדה שראש עיריית הרצליה יעל גרמן תמכה מאוד בפרויקט.

 

לוי אף התייחס בדבריו לתחרות הצפויה לגדול בשוק המלונאות בהרצליה פיתוח, על רקע הקמת מלון ריץ קרלטון על ידי קבוצה של חברת תדהר וחברת עד'יס של האחים עדי ועירית שטראוס. מלונם יכלול כ־110 סוויטות ו־85 יחידות דיור למכירה בהשקעה של כ־600 מיליון שקל וייפתח במרץ 2012.

 

"מלון ריץ וכל המלונות באזור החוף של הרצליה פיתוח הם מלונות חמישה כוכבים. אנחנו נשווק את המלון שלנו כמלון ארבעה כוכבים לאנשי עסקים שלא יסכימו להוציא 450 דולר ללילה, כמו שדורשים במלונות על החוף".

 

לוי מכהן בתפקיד יו"ר התאחדות הקבלנים של תל אביב משנת 2007. כשנבחר היו לא מעט בענף שהרימו גבה, נוכח העובדה שהוא מזוהה עם שוק הבנייה בירושלים, מאחר שבמהלך העשור האחרון בנה לוי יותר מ־14 אלף מ"ר בהר חוצבים ובפרויקטים שונים למגורים ברחבי העיר. לוי אז אמר בתגובה שהחליט להרחיב את פעילותו בעיר, ומעבר לעסקה ברחוב דיזינגוף רכש ממינהל הדיור הממשלתי את הבניין ששימש את שירות התעסוקה ברחוב יבנה 12 כדי לבנות במקומו מתחם מגורים, ואת סניף מס ההכנסה ברחוב פרץ שישופץ ויוסב גם הוא למגורים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x