שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בדרך למעלה: בכמה התייקרה דירה בשכונת הדרים החדשה בכפר סבא?

השכונה שהוקמה בסוף שנות התשעים אמנם לא משתווה למתחרה "כפר סבא הירוקה", אך התושבים הצעירים וריבוי שטחי הציבור מהווים יתרון בולט

דותן לוי 13:5713.01.11

כפר סבא נהפכה בשנים האחרונות לעיר המובילה בשרון בבחינת היקפי הבנייה ומיתוג השכונות החדשות שבשטחה. מיקומה של העיר בדרום השרון, בסמיכות למוקדי התעסוקה השונים, לצירי תחבורה בין־עירוניים ולתל אביב, תרם גם הוא להפיכתה ליעד מבוקש לזוגות צעירים ולמשפרי דיור, אם כי לא זול כלל. השכונות החדשות, בשילוב פיתוח של תשתיות מתקדמות, אפשרו לעיר לפרוץ משמעותית ואף להשתוות במחירים לרעננה, שהיסטורית נחשבה ליקרה יותר.

 

 צילום: אוראל כהן

 

 צילום: אוראל כהן

 

שכונת הדרים ממוקמת בצדה המזרחי של העיר ומחולקת לשתי תת־שכונות: הדרים הישנה והדרים החדשה. שכונת הדרים החדשה תחומה בין הרחובות דרך המוביל, דרך קדומים, דרך הפועל והשקמה. מדובר בשכונה שהבנייה בה החלה ב־1996 ובוצעה בחלקה במסגרת מכרזי "מחיר למשתכן" של משרד השיכון והבינוי, ונמשכת לסירוגין עד היום. השכונה כוללת 1,291 יחידות דיור ומתגוררים בה כ־4,500 תושבים. מרבית הבניינים הם בני 4–5 קומות בבנייה רוויה, אך ישנם גם כ־200 בתים צמודי קרקע בשכונה.

 

בשכונה מתגוררת אוכלוסייה מגוונת של עולים ושל תושבים ותיקים, אך המאפיין המובהק בה הוא דווקא ריבוי זוגות צעירים. 520 יחידות דיור, כמעט מחצית השכונה, נבנו עבור הצעירים (כאמור, במסגרת מבצעי מחיר למשתכן). השכונה נתפסת כבעלת תושבים ממעמד סוציו־אקונומי בינוני־גבוה. מבחינת תשתיות ואיכות הבנייה היא אינה יכולה לשמש כתחליף לשכונת כפר סבא הירוקה, אך עדיין יש לה יתרונות רבים והיא נחשבת לשכונה חדשה עם סטנדרט גבוה וריבוי שטחי ציבור. בהדרים החדשה יש בית ספר יסודי, גני ילדים, בתי כנסת, 2 מרכזים מסחריים וספורטק. היא סמוכה לאזור תעשייה מצדה הדרומי ולצירי התחבורה של כביש 6 וכביש 531.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x