$
בארץ

מי יגור במתחם תנובה?

מתחם מחלבת תנובה בתל אביב, שלפי הערכות שווה בין 850 ל-900 מיליון שקל, יוצא למכרז כחלק מאסטרטגיית החברה למכור מתחמים שאינם בשימוש; "כלכליסט טיוי" יצא לבדוק מה צפוי בפרויקט החדש

עוזי בלומר 15:4712.01.11

כפי שפורסם בשבוע שעבר ב"כלכליסט", מתחם מחלבת תנובה, הממוקם בדרך בגין בתל אביב, יוצא למכרז.

 

השמאית נחמה בוגין העריכה ששווי הקרקע במתחם, שגודלו כ-40 דונם, ינוע בין 850 ל־900 מיליון שקל בהנחה שמדובר במאות בודדות של דירות וכי שני שלישים מהפרויקט יכילו משרדים. "כלכליסט טיוי" שוחח עם בוגין ועם האדריכל ישראל ברלב על עתיד הפרויקט.

 


מגרשה של תנובה יכלול, על פי תוכנית שהכין עבור החברה האדריכל משה צור, מסת בנייה של שלושה מגדלים בהיקף של כ־125 אלף מ"ר שישמשו למגורים, משרדים ומסחר וימוקמו מסביב לכיכר מרכזית. כמו כן, יכלול פרויקט כ־100 אלף מ"ר שטחי מרתפים. ייחודו של מגרש תנובה הוא גודלו ומיקומו המרכזי בתל אביב, בניצב לשדרות שאול המלך ובמקביל לנתיבי איילון הנמצאים ממזרח לו.

 

תנובה החליטה למכור את המתחם כחלק מהאסטרטגיה שלה להיפרד ממתחמים שבהם היא לא עושה שימוש לייצור או לאיחסון. מגרש המחלבה לשעבר צפוי להימכר במהרה נוכח ההתעוררות בשוק המשרדים ועליות המחירים הנמשכות בשוק המגורים  אשר הביאו פניות רבות לנציגי אייפקס, המובילים את המכירה עבור תנובה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x