$
נדל"ן

מתחם מחלבת תנובה בת"א יוצא למכרז

ל"כלכליסט" נודע כי קבוצת עזריאלי, תדהר, חבס, שיכון ובינוי ואביב כבר מתעניינות. התוכנית למתחם מאפשרת הקמת 125 אלף מ"ר של מגורים, משרדים בשלושה מגדלים, כמה מבנים נמוכים וחניון תת־קרקעי ענק. הערכות שווי לשטח עומדות על 900-850 מיליון שקל

שי פאוזנר 09:2706.01.11

מתחם מחלבת תנובה, שבצומת תנובה בדרך מנחם בגין בתל אביב, יימכר במכרז בדומה לאופן שבו מכרו תנובה ושותפיה את מתחם השוק הסיטונאי.

 

ההחלטה על מכרז התקבלה אף שקונצרן המזון אינו חייב בהליך כזה. ל"כלכליסט" נודע כי בחודשים האחרונים מנהלת תנובה, שבשליטת קרן אייפקס, מגעים עם רוכשים פוטנציאליים שונים וביניהם: קבוצת עזריאלי שבשליטת דוד עזריאלי, תדהר שבשליטת גיל גבע ואריה בכר, חבס שבשליטת הרצל חבס, שיכון ובינוי נדל"ן שבשליטת שרי אריסון, וחברת אביב של דורון אביב ואחותו דפנה הרלב.

 

להדמיית מע"ר צפון - לחץ כאן

 

מה דעתך על מניית עזריאלי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

השמאית נחמה בוגין העריכה אתמול כי שווי הקרקע במתחם ינוע בין 850 ל־900 מיליון שקל בהנחה שמדובר במאות בודדות של דירות וכי שני שלישים מהפרויקט יכילו משרדים. נזכיר כי את החלק הראשון במתחם השוק הסיטונאי בתל אביב, שבו ייבנו כ־800 דירות, שטחי מסחר ומבני ציבור, מכרו תנובה ושותפיה בכ־1.5 מיליארד שקל כולל אחוזים מהיקף המכירות שיבוצעו במקום.

 

תנובה קיבלה אשתקד החלטה עקרונית למכור את המתחם, המשתרע על פני כ־40 דונם, כחלק מהאסטרטגיה שלה להיפרד ממתחמים שבהם היא לא עושה שימוש לייצור או לאחסנה. מגרש המחלבה לשעבר צפוי להימכר נוכח ההתעוררות בשוק המשרדים ועליות המחירים הנמשכות בשוק המגורים שהביאו לפניות רבות לנציגי אייפקס. המובילים את המכירה עבור תנובה, מנהל השקעות הבכיר של אייפקס בישראל שי אבא ועו"ד דייויד אמיד ממשרדו של עו"ד שרגא בירן, מנהלים מגעים גם עם חברות ביטוח.

 

המתחם בצומת תנובה הוא המגרש הגדול ביותר והמרכזי בחטיבת הקרקע הידועה כזרוע המע"ר (מרכז עסקים ראשי) הצפוני, אשר נמתחת לאורך נתיבי איילון ממגדלי עזריאלי מדרום ועד למגדלי המגורים בצומת עלית ברמת גן מצפון. המתחם כולו צפוי להיהפך בעתיד למתחם מגדלי מגורים ומשרדים. הפרויקט המוכר ביותר בו הנו "מגדל הצעירים" או "מגדלי ארלוזרוב", שאותו אמורה להקים קבוצת רכישה שאותה מארגנות קבוצת חג'ג' וחברת אור סיטי של ענבל אור.

 

מגרשה של תנובה, שבלב זרוע המע"ר, כולל על פי תוכנית שהכין עבור החברה האדריכל משה צור, מסת בנייה של שלושה מגדלים בהיקף של כ־125 אלף מ"ר מגורים, משרדים ומסחר הממוקמים מסביב לכיכר מרכזית ועוד כ־100 אלף מ"ר שטחי מרתפים. ייחודו של מגרש תנובה, הוא גודלו ומיקומו המרכזי - בניצב לשדרות שאול המלך ובמקביל לנתיבי איילון הנמצאים ממזרח לו.

 

על פי התוכנית שאושרה בשנה שעברה, מתוכננים לקום בו שלושה מגדלים גבוהים וכן בניינים נמוכים בדפנות המתחם במקביל לרחובות ובמשולב עמם. עובדת היותו הגדול במגרשי הבנייה בזרוע המע"ר היא שאפשרה את תכנונו הייחודי כמרחב של בנייה לצד שטחים פתוחים רחבים. במגרש עצמו מתוכננת כניסה ייחודית לתחנת הרכבת הקלה העתידית, אשר תוקם בלובי אחד מבנייני המשרדים, בדומה לתחנות מטרו במגדלי יוקרה באירופה ובארה"ב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x