נדל"ן

בלעדי ל"כלכליסט": סדקים בבור בפרישמן

היחסים בין איש העסקים הבריטי דיוויד אליאנס שרכש את הטריפלקס בפרויקט לבין יזמי הפרויקט עלו על שרטון, בשל קשיים בהקמת הבריכה

רון גרנות 08:2212.01.11

העוברים והשבים בצומת הרחובות דיזנגוף ופרישמן בתל אביב אולי מתפעלים מגורד השחקים היוקרתי שהולך ונבנה מול עיניהם בשטח שפעם היה ידוע בעיקר כ"בור בפרישמן", אולם מאחורי הקלעים העסק קצת פחות נוצץ. ל"כלכליסט" נודע כי היחסים בין איל הטקסטיל היהודי-בריטי לורד דיוויד אליאנס, שרכש את הטריפלקס בפרויקט, לבין יזמי הפרויקט - היהלומן אברהם נמדר ושותפיו בחברת אירו סאט, איש העסקים רוני פלר ושחקן המעו"ף מייקל דיוויס - עלו על שרטון. זאת לאחר שאליאנס גילה כי הקמת בריכת השחייה, שאמורה להיבנות מסביב לדירתו שבקומות 26 עד 28, נתקלת בקשיים.

 

המגדל שנבנה ברחוב פרישמן המגדל שנבנה ברחוב פרישמן צילום: תומי הרפז

 

בסביבתו של אליאנס אמרו אתמול כי הוא לא שולל את האפשרות להציע את הדירה למכירה אם בריכת השחייה לא תיבנה כפי שסוכם בעת המכירה. הטריפלקס משתרע על שטח של 815 מ"ר, מוקף מרפסות בשטח של 240 מ"ר, ומחירו כולל גם חמש חניות ושלושה מחסנים. אליאנס (78), מיליונר יהודי ממוצא איראני שעשה את הונו מעסקי הקמעונאות, רכש את הטריפלקס במאי 2010 תמורת כ־71 מיליון שקל - הוצאה יפה גם למי שהונו הוערך ב־2009 ביותר מ־200 מיליון ליש"ט.

 

בתו של נמדר, טניה, המכהנת כמנהלת השיווק של הפרויקט, אמרה אתמול כי "אנו לא נוהגים להתייחס לעניינים בינינו לבין הלקוחות. אני לא יכולה לשתף פעולה, אשמח לענות על שאלות כלליות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x