$
נדל"ן

מסירים חסמים בטיילת: אושרה הריסת הדולפינריום

הוועדה המקומית בת"א אישרה את פינוי מבנה הדולפינריום, שמהווה את החסם האחרון ליצירת רצף בטיילת בעיר. בעל השטח, יוסף בוכמן, יקבל בתמורה 12 דונם סמוכים המשמשים כיום שטח ציבורי, עליו יוכל לבנות שני מגדלים למלונאות ומגורים

שי פאוזנר 18:2205.01.11

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל אביב אישרה היום (ד') את פינוי מבנה הדולפינריום, שמהווה את החסם האחרון ליצירת רצף בטיילת התל אביבית.

 

מדובר בסוף תהליך ארוך שבמרכזו עמד חשד למתן הטבות מוגזמות מהעירייה לחברת השער לישראל של איש העסקים יוסף בוכמן, להקים שני מגדלים

במקום.

 

על פי ההסכם שנחתם, החברה תקים מלון ודירות מגורים ותשלם דמי היתר והשבחה מלאים, לפי שווי שיקבע השמאי הממשלתי.

 

בדצמבר 2007 אישרה מועצת מקרקעי ישראל את מתווה העסקה שגובשה בין המינהל, עיריית תל אביב, וחברת השער לישראל של יוסף בוכמן לגבי מתחם הדולפינריום בתל אביב.

 

על פי ההסכם, תקדם עיריית תל אביב תוכנית איחוד וחלוקה במסגרתה ישונה יעוד מתחם הדולפינריום, שבבעלות המדינה, מאזור מסחרי מיוחד לשטח ציבורי שיהווה המשך לטיילת. בתמורה לכך, תשנה העירייה את ייעודו של שטח קרקע שבבעלותה ברחוב הרברט סמואל, ששטחו 12 דונם ומשמש היום שטח ציבורי (חלקו משמש כחניון הגרירה של העירייה), לייעוד מלונאות, מגורים ומסחר. על שטח זה תתאפשר בנייה של 23 אלף מ"ר לתיירות ומלונאות, 23 אלף מ"ר של מגורים ו-2,000 מ"ר נוספים למטרות מסחר. המשך התהליך יהיה קביעת שווי הקרקע של הדולפינריום והשטח הציבורי והמשך חתימת ההסכם.

 

הסכם דומה כבר נחתם בשנת 2003, אולם היזם החליט ברגע האחרון לסגת מהעסקה. שווי המתחם הוערך אז ב-44.5 מיליון שקל, ושווי מתחם העירייה כשטח קרקע ריק ופנוי הוערך ב-283 מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x