שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בדרך למעלה - רמת גן: שכונת חרוזים

ברחובות השכונה הסמוכה לפארק הירקון ולנתיבי איילון מתוכננת התחדשות עירונית, במסגרת תמ"א 38 ופינוי־בינוי, שתקפיץ את גובה הבניינים עד ל־20 קומות

דותן לוי 16:2204.01.11

העיר רמת גן קוטלגה במשך שנים כאחות החורגת של תל אביב, ובעקבות מחירי הנדל"ן הנמוכים יותר נהפכה ליעד אטרקטיבי לזוגות צעירים שביקשו להישאר בלב גוש דן. במהלך השנתיים האחרונות, עם קפיצת המחירים בתל אביב, השכנה רמת גן נהפכה ליעד נחשק עוד יותר, אך בעקבות הגידול בביקושים גם בה חלה עליית מחירים ניכרת.

 

אלא שכאן מצטרף אלמנט נוסף שמעלה את מחיר הדירות: ברמת גן בהשוואה לשכנותיה קצב הקידום של פרויקטים להתחדשות עירונית - תמ"א 38 או פינוי־בינוי - מהיר במיוחד. בעיר אף אישרו תוכנית המאפשרת תוספת של שתי קומות לכל בניין במסגרת תמ"א 38, במקום תוספת של קומה אחת הנהוגה על פי חוק ואף פטור מהיטל השבחה על שתי הקומות.

 

 

שכונת חרוזים, או בשמה האחר שכונת שנקר, היא אחת השכונות בעיר שבהן צפוי להתחולל מהפך אמיתי. בשל סמיכותה לפארק הירקון היזמים מחזרים אחרי בעלי הדירות. אם יושגו הסכמות עם הדיירים, בשנים הקרובות צפויים היזמים להחליף את הבניינים הוותיקים בני 3–4 קומות במגדלים של עד 20 קומות במסגרת תוכניות פינוי־בינוי ותמ"א 38. בין הרחובות שבהם מתוכננת התחדשות עירונית: אנה פרנק, חביבה רייק, יהודית וידע עם.

 

השכונה נהנית מקרבה לנתיבי איילון, מסמיכות למתחם העסקים של הבורסה ולעיר תל אביב. השכונה מאוכלסת על ידי תושבים ותיקים לצד סטודנטים וזוגות צעירים. בשכונה יש כמה גני ילדים, בית ספר יסודי, מכללת שנקר, מרכז קהילתי ובתי כנסת.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x