שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

הוועדה קבעה: הבניינים במתחם הכובשים יגיעו לגובה של עד 7 קומות

ועדת התכנון והבנייה של תל אביב התלבטה האם לאפשר תוספת של קומה או שתיים לכל בניין במתחם, שהוכר כאתר מורשת עולמי

ועדת התכנון והבנייה של תל אביב החליטה בדיון שהתקיים היום (ד') על אישור התוכנית שתאפשר בנייה של עד 7 קומות במתחם הכובשים בתל אביב.

 

הוועדה התלבטה בין שתי חלופות - האחת לאפשר בנייה של עד 5 קומות והשנייה - חלופה שתאפשר בנייה מקסימלית של עד 7 קומות. הדיון התנהל גם בנושא אישור להוספת קומות ע גבי בניינים קיימים כאשר חלק מחברי הוועדה סברו כי אין לאשר בנייה על הקיים ויש להרוס את הבניינים ולבנות אותם מחדש. בסופו של דבר הוחלט לאפשר לבניינים לצאת לדרך עם תוכניות תמ"א 38 ואף הוחלט כי כל בקשה לתמ"א 38 במתחם זה תישקל בחיוב.

 

המתחם כולל את הבניינים ברחובות זרובבל, עזרא הסופר, נחמיה ודניאל בין הרחובות הירקון והכובשים. מדובר באחד ממתחמי המגורים המבוקשים בעיר בעיקר בשל קרבתו לחוף הים. הוועדה המקומית של העיר, שאף יזמה את התוכנית החדשה, העידה כי הצורך בתוכנית גובר על רקע ריבוי של יוזמות פיתוח והתחדשות עירונית שמוגשות למהנדס העיר. יוזמות אלה כוללות בעיקר בקשות לתוספות של קומות, איחוד חלקות במסגרת הוצאות היתרי בנייה על מגרשים לא בנויים וביטול החזית המסחרית בחלק מהבניינים.

 

 

גיבוש התוכנית החדשה דורש גם התאמה לתוכניות מתאר שונות שחלות על מתחם זה, ביניהן תמ"א 13 הקובעת הגבלות על בנייה בסמוך לחופי הים, תמ"א 38, התוכנית לחיזוק מבנים לרעידות אדמה וכן תמ"מ 5 (תוכנית מתאר מחוזית) שמאשרת פיתוח שטחי מסחר ומשרדים.

 

בנוסף, תוכנית השימור של תל אביב קובעת כי שני מבנים במתחם, ברחוב הירקון 50 והירקון 36, יעברו הליך של שימור. המתחם נמצא גם בתחום שעליו הכריזה אונסק"ו כעיר הלבנה בשנת 2003 - ההכרזה שמגבילה את זכויות הבנייה במתחם. לפי התוכנית שהוגשה, כדי לקבל את תוספת זכויות הבנייה ייאלצו היזמים להציג פתרון חניה תת־קרקעי.

 

"אני רואה הישג בעובדה שהוועדה החליטה להתחשב בצורך לייצר כלים של התחדשות עירונית במתחם שהוא רגיש מבחינה חברתית ומבחינה תכנונית", כך מסרה ל"כלכליסט", סגנית ראש העיר תל אביב, מיטל להבי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x